Bajt jelent a rendszeresen elhúzódó peteérés, késői ovuláció?

Figyelt kérdés
Régen 20-25 nap között, mostanában még később, a 35. nap körül szokott lenni az ovulációm. Viszont már a menstruációm befejezte után pár nappal kezdek érezni enyhe féloldali vagy kétoldali nyomást, a 12. napon már a doki is látott uh-n több érésnek indult petesejtet. Lh teszt alapján többször is próbálkozik a szervezetem a ciklus során, de csak sokára reped meg. Vérvétel igazolta, hogy történt ovuláció. Miért van ez így és lehet-e ilyen petesejtből egészséges baba? :(
tegnap 11:16
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

Ha 35 nap körül van ovulációd, akkor a ciklusaid 45-50 naposak, az már önmagában kivizsgálást igényel, több betegség is okozhatja.


Orvos erre mit mondott? Milyen orvosnál voltál, nőgyógyász? Endokrinológus kivizsgált már?


Az is tünet, hogy többször próbál megrepedni a tüsző.


Amíg ki nem derítik az okát, és azt nem kezelik, nehezebb lesz a teherbeesés, vagy ha teherbe is esel, akkor a megtartás.


Van rá esély, teherbe eshetsz így is, de kevesebb sokkal az esély.

tegnap 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ez volt. Nem találták meg a konkrét okát, a ciklusaim 32-52 nap között mozogtak (általában 37-38 nap között voltak azért). Mindig volt ovuláció, de nem combos (25-30 nmol/l-es progeszteron értékkel)


Autoimmun pazsmirigy alulműködésem van, de az kezelve volt letroxal. Endometriózissal műtöttek, de utána se változott a ciklusom hossza. Hajszál vékony voltam, BMI-m az alsó határon, nem volt inzulinrezisztenciám, nem volt pcos. Szétkutattam az internetet, de semmi magyarázatot nem találtam és az orvosok se tudtak semmi konkrétat mondani.


Végül endometriózis műtét után 3 hónappal, 30. napi ovulációból fogant a kisfiam. (összesen 2,5 év próbálkozás után) Probléma mentes terhesség, egészséges kisfiú.

tegnap 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nőgyógyásznál voltam, de úgy érzem, nem akar belemenni a részletekbe, ha bármit kérdezek, azt érezteti velem, hogy ehhez úgysem értek, ne foglalkozzak vele. Az a baj, hogy ő sem foglalkozik vele, mert 1 év próbálkozás után lesz itt az ideje a kivizsgálásnak, ami első

körben egy petevezeték átjárhatóságit jelent. Tudom, válthatok orvost, de ő itt a megyei kórház osztályvezető főorvosa, magánba járok hozzá, titkon megnyugtató volt hogy szerinte minden rendben van. :(

Most 10 naptári hónap próbálkozásnál járunk, de a ciklusaim egyre hosszabbak.

Pajzsmirigyem rendben, elvileg kizártuk a pcos-t, nincs semmi egyébre gyanú. A dokim azt mondta, innentől ne hőmérőzzek, ne lh teszteljek és ne stresszeljek semmin, úgy fog összejönni. Ez sajnos nem nagyon megy nekem. :(

11:55 Gratulálok a kisfiadhoz!

tegnap 12:25
 4/6 anonim ***** válasza:

"szerinte minden rendben van"

Az orvos szerint rendben van a 35+ napos ciklus? Ez szomorú. Sajnos nem, nincs rendben a tested, ha 35. napon van egyáltalán ovuláció, és 45-50 napos a ciklusod.


"Pajzsmirigyem rendben"

Endokrinológus mondta ezt ki? T3, T4, TSH, ATPO stb. értékek és pajzsmirigy ultrahang alapján? Mert a nőgyógyász nem mondhatja ki, hogy minden rendben.


"első körben egy petevezeték átjárhatóságit jelent"

Nem, nem ez az első teendő, ha a ciklusod nincs rendben, hanem endokrinológiai kivizsgálás.

Nem mellesleg az első dolog a férjet kivizsgálni, ha az orvosod ezt még nem javasolta, az baj.


Ha már 10 hónapja próbálkoztok, jelentkezzetek be egy meddőségi centrumba, 2-3 hónap bejutni, mire kaptok egy első konzultációs időpontot, onnantól 1-3 hónap még maguk a vizsgálatok.


A meddőségi ingyenes (kivéve a speciális DNS tesztek, ha kiszervezi az intézmény).


Tegyük fel, hogy nem jelentkeztek meddőségibe. És a nőgyógyászod megvizsgál 2-3 hónap múlva, magánban átjárhatósági stb. Kiderül, hogy valami gond van, inszemináció vagy lombik kell. Akkor hiába vizsgált magánban az orvos, mert a beavatkozásokat csakis meddőségiben lehet elvégezni. Azaz muszáj meddőségibe menni.


Hidd el, sokan járunk ebben a cipőben, a nőgyógyász vizsgálgat, legyint ránk, pedig a meddőségiben már rég kezelnének... Nem kellemes meddőségibe menni, tudom, mi sem szeretünk, de sokáig húzta az időt az orvos nálunk is, á nem kell a meddőségi, nem kell... Már sokkal hamarabb kezelhettek volna, ha az internetes tanácsokra hallgatok kivételesen.

tegnap 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az elhúzódó ovuláció gondot jelez, valószínűleg hormonális. Ezzel jelzi a tested, hogy gond van, okos a női ciklus.


A többször próbálkozó ovuláció, többször érésnek induló tüsző hormonális problémára utalhat, például ösztrogén dominancia. De ezzel sajnos nem foglalkoznak a nőgyógyászok, ez inkább endokrinológus dolga. Sőt, sajnos még közülük is sokan csak legyintenek rá, nem olyan vészes, legalább megrepedt a tüsző, mindegy, hányadjára, próbálkozzanak, majd ha 1.5 éve nem sikerül, akkor térjünk rá vissza...


"ne hőmérőzzek"


Van hőmérőzésről fotód, meg tudod mutatni, hogy néz ki a görbéd? Például kepfeltoltes.hu és az oda feltöltött fotót töltsd fel ide.

tegnap 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#4 Van olyan meddőségi ahova 4 hét alatt kapsz időpontot. Én is 1 év után bejelentkeztem, mert azt mondta mindenki, hogy jajj fél év mire bejutsz, aztán 4 hét múlva ott voltam.

1 év után kell bejelentkezni. 1 év után nem érdemes tovább várni, de az 1 évet mindenki várja már ki, főleg 35 év alatt, mert ígyis marha sokan vannak ne terheljük pluszba rendszert. 1 év ilyen rendszertelen ciklussal csak 9-10 ciklust jelent. Van akinek rendszertelen ciklussal is sikerül (lásd nekem se lombikból lett gyerekem, hanem spontán 30. napi oviból, és ha megnézed a fertility friend alkalmazásban a terhes görbéket nem egyedi dolog)


Nézegethetik az anti-tpo-t, arra nincs kezelési mód. Ha a TSH rendben nem ezen múlik a teherbe esés. Olyan dolgokat kell vizsgálni, amit lehet kezelni (cukor, inzulin, glutén érzékenység...).


És átjárhatósági amúgy is kell. Azzal nem árt, ha megcsináltatja magánban.

tegnap 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!