Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Van itt andrológus szakorvos...

Van itt andrológus szakorvos az oldalon? Nemzőképességi problémákkal kapcsolatban szeretnék kérdezni.

Figyelt kérdés

aug. 14. 14:30
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Pont itt? Akarsz gyereket v nem ?
aug. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Itt a legtobb max. erettsegivel van, nem latod a kerdesekbol ?
aug. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lenne egy fokkal egyszerűbb egyből leírni a kérdéseket? Egy felesleges körrel kevesebb...
aug. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Akkor leírom.

Korábban már írtam ki kérdést ezzel kapcsolatban.

Spermavizsgálat során kiderült, hogy nagyon alacsony a spermiumszámom,(6-7 millió/ml), illetve a morfológiám is rossz(2 százalék). Az összspermiumszámon 60 millió.

Voltam andrológusnál vizsgálaton, szervi okot nem talált. Csináltattam tenyésztést is, hátha fertőzés miatt van. Kiderült, hogy enterococcus faecalis fertőzésem van, 10'5 csíraszám/ml-rel. Utánaolvastam több helyen, külföldi szakirodalomban is, több helyen írták, hogy ez tudja negatívan befolyásolni a spermiumszámot, a vezető okok közt van férfimeddőségben.

Az andrológus szerint viszont nem lényeges a dolog. Most akkor mi az igaz? Hozzáértőket szeretnék kérdezni.

Az orvos egyébként Pro fertin szedését javasolta, utána kontrol.

Viszont én ha esetleg ez a baj, mellőzném.a gyógyszer szedését, illetve megoldanám természetesebb módszerekkel. Leginkább hozzáértőktől kérdezném, hogy a táplálékkiegészítők, vitaminok mennyire tudnak ilyenkor segíteni.

Ezekkel kapcsolatban akartam kérdezni.

Az építő jellegű válaszokat előre is köszönöm!

aug. 14. 19:59
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A Profertil-re gondolsz? Az egy (szerintem eléggé túlárazott) táplálékkiegészítő/vitamin. Szedd és mellette lehet kezelni az enterococcus faecalis-t (gondolom antibiotikummal). Én nem vagyok szakértő, de csodálkoznék ha egy kis L-karnitintől jelentősen javulna a spermaszámod - gyógyszert, pl. hormonális nem javasolt? Életmóddal kapcsolatos változtatásokat?
aug. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Rendszeresen sportolok, az e cigit, kávét az eredmény után egyből letettem. Alkoholt nem fogyasztok.

Elkezdtem szedni macát, aswagandát, C vitamint, cinket, szelént, vitaminokat. (Eddig nem szedtem.)

Jelenleg nincs párkapcsolatom, úgyhogy a gyerektéma még nem aktuális. Viszont a jövőben szeretnék gyereket, és szerdtném rendbe tenni magam, mire arra kerül sor.

Ezért gondoltam, hogy inkább a fertőzést gyógyítom, hátha az a baj.

Meg ha most szedem a profertilt, lehet megoldódik a probléma, viszont nem tudom, hogy úgy is marad-e, ha abbahagyom a szedését. Az orvos nem mondott egyértelmű választ erre

aug. 15. 07:49
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Keress másik orvost!

Én nem értek hozzá, de más ügyben jártunk hasonlóan. Anyám anno a doki orra alá dugta a tudományos cikket, és az hatott.

A másik lehetőség, hogy olyan orvost keresel, aki odafigyel erre.

aug. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 NTBS ***** válasza:
Remélem találsz itt segítséget.
aug. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
A ProFertil nem gyógyszer és nem is mindenkinek hat. Az E.faecalis-al nem kell foglalkozni, ha panasz nincs hozzá, mert az belekerülhetett a mintába a húgycsőből, kézről, bőrről, stb., nekem is ezt mondta a doki, meg az, hogy 4 mintából 1-ben tuti benne van. Bár attól függ mi a cél, nálunk elfogadták a meddőségi klinikán is, ott is azt mondták nem kell vele foglalkozni, de ettől függetlenül szedhetsz probiotikumot pl. Amúgy csak megsúgom, hogy a ProFertil egy marha drága cucc és a Fertilio-val + Q10 + D-vitamin kombóval is elérhetsz nagy javulást harmad áron, nekem bevált és igaz, hogy 6 hónap után, de 56 millióból lett 336 millió a szám, a morfológia meg állandóan változik, nekem is hol 4, hol 3, hol 1, de ha pl. lombikhoz kell majd, akkor ICSI-vel nincs jelentősége, ha van megfelelő progresszív mozgó.
szept. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Utolsó: Igen, én is utánanéztem a profertilnek, nagyon drága. Az összetevőit külön megvéve+aswaganda, maxa kapszulával is kb harmadannyi a ha I adagja. Most is így szedem, meglátom, hogy alakul

Valamennyi panaszt nekem azért okoz a dolog, előtte is volt enyhe alhasi, heretáji fájdalmam, csak betudtam annak, hogy vesekövem van, mert ugye az is tud ilyen panaszokat okozni.

Az összspermiumszámod javult én yit, vagy a sűrűsége? Nekem pl. 60 millió az összspermiumszám, ami elvileg elég, de 8,8 ml-en elosztva, így viszont kevés

szept. 9. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!