Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Progeszteron használat mikor?T...

Progeszteron használat mikor?Tavaly novemberben volt egy missed ab. —om. Közel két év után sikerült úgy, hogy első alkalommal használtam Utrogestant ( laboreredmények alapján nem volt gond a progeszteronnal mégis 5-7 napig

Figyelt kérdés
pecsételtem menzesz előtt, emiatt javasolta az endokrinológus. Múlt havi ciklusban újra elkezdtük a progi pótlást Cyclogest hüvelykúppal, viszont az addig 26 napos ciklusból 29 napot csinált. Most a ciklus 17. napján vagyok és tegnap még nagyon halványan pozitív volt az LH teszt így nem kezdtem el a kúpot, mert félő, hogy nem tud bekövetkezni a tüszőrepedés a progeszteron pótlás miatt. Szerintetek , ha ma negatív lesz az LH teszt elkezdhetem, vagy inkább várjak még egy napot és holnap kezdjem?Nem lesz késő elkezdeni a ciklus 18. napján?Egyébként a ciklus 11-12. napján volt egy kis pecsételésem és azt gondoltam, hogy akkor volt a peteérés , de az ovulációs teszt a ciklus 14-16. napján volt eddig pozitív. Nem akarok minden hónapban orvoshoz szaladgálni, emiatt írtak fel múlt hónapban 3 havi progeszteront. Múlt hónapban voltam UH peteérés figyelésen emiatt tudtam mikor kell elkezdenem használni, de most bajban vagyok, mert nem tudom mikor leszek ovuláció után, csak az LH tesztre tudok hagyatkozni.Köszönöm a válaszokat!

#peteérés #LH teszt #Progeszteron használat
jún. 26. 10:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Nincs olyan hogy halvány pozitív LH teszt.Az akkor pozitív ha ugyanolyan erős a két csík vagy erősebb a kontroll csík.
jún. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de a kérdés nem az volt, illetve nem arra irányult, hogy van-e olyan, hogy halvány csík…Egyébként van, ugyanis nekem gyakran halványan jelenik meg, annak ellenére, hogy tudom, hogy van peteérésem, mivel több alkalommal követték ultrahangon , továbbá hormonvizsgálattal is mindig beigazolódott annak ellenére, hogy a kontroll csík halványabb volt mint a teszt csík. Természetesen az is előfordulhat, hogy ebben a hónapban nem volt peteérésem, csak akkor nem valószínű, hogy halványan is megjelent volna a kontroll csík, ráadásul első tesztelős napon halványan sem volt, csak most az utóbbi 3 napban.
jún. 26. 13:33
 3/10 anonim ***** válasza:
Kérdésre nem tudok válaszolni, de esetleg próbálj meg egy érzékenyebb lh tesztet. Az egyértelműbb lesz neked mikor van peteérésed.
jún. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen, erre én is gondoltam. Megpróbálom! Köszönöm!
jún. 26. 14:31
 5/10 anonim ***** válasza:
A luteális szakvan adott pekogeszteronpótlás nem növeli a terhességi arányt. Szóval teljesen felesleges bármikor elkezdeni.
jún. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szakban*

Progeszteronpótlás*

jún. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ebben nem teljesen értek egyet, ugyanis mint ahogyan a kérdésben is írtam, két év után úgymond elsőre sikerült teherbe esni progeszteron pótlással. Mivel nekem már menstruáció előtt napokkal pecsételésem (barnázás) van , így ez megakadályozza a beágyazódást, ugyanis emiatt nem megfelelő a méhnyálkahártya felépülése.
jún. 26. 15:09
 8/10 anonim ***** válasza:
Véletlen egybeesés. Tanulmányokkal igazolt tény, hogy nem javítja a terhességi arányt, nem én találtam ki.
jún. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
De ha mindenáron szedni akarod, akkor lh teszt mellett hőmérőzz, abból látszik, mikor volt ovulàció.
jún. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
jún. 26. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!