Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Most akkor pcos-em is van/volt...

Most akkor pcos-em is van/volt vagy nincs?

Figyelt kérdés

Nehezen estem teherbe, lombikkal sikerült csak. Viszont még mindig foglalkoztat a kérdés, hogy pcos-em is volt, ami nehezítette ezt, vagy sem. Férfi oldalon is volt probléma, sőt doki szerint inkább ott volt a nagyobb gond.

Amikor kérdeztem az orvost, hogy akkor most nekem pcos-em van-e, nem adott egyértelmű választ leterelte a témát, olyanról kezdett beszélni, hogy ő már látott tök vékony pcos csajt meg kövér pcos-t is, ebből nem lehet következtetni...

- annyi biztos, hogy cisztások a petefészkeim, de ugye a "pco" nem egyenlő a "pcos"-sel

- a menzeszem mindig is rendszeres volt, és nem is volt különösebb eltérés, csak annyi, hogy nagyon durván görcsöltem

- sajnos túlsúlyom van

- néha megjelentek sötétebb szőrszálak az államon, de a vérvétel alapján a férfi hormonjaimmal nem volt gond

- egyedül a prolaktin szintem volt kicsit magas

- pajzsmirigyes értékek rendben voltak

- bár orvos nem mondta, nem foglalkozott vele, de én úgy néztem enyhe ir-em volt/van

- amh szintem 5,12 volt


Más releváns infó most nem jut eszembe. Én laikusként azt mondanám enyhe/kezdődő pcos-em volt ezek alapján. De a meddőségi központban ezeket mind látták, tudtak róla, akkor miért nem mondták, főleg ha rá is kérdeztem?



jún. 8. 12:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha megírnád a terheléses cukor és inzulin eredményeid és 3. napi hormonsorod könnyebb lenne válaszolni. A terhesség egyébként gyakran megszünteti a pcost, de az irt nem.
jún. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

Pcos-nél 3 feltételből kettőnek meg kell lennie

1. Policisztás petefészek

2. Magas androgénszint tünetei vagy laborjelei

3. Oligo- vagy anovuláció.


Mivel véleményem szerint 2 db fekete szőrszál nem tekinthető hyperandrogén tünetmek, így ezek alapján a pcos diagnózisa nálad nem állítható fel.

jún. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
jún. 8. 13:57
 4/5 A kérdező kommentje:
3. napin kétszer is voltam, egyiknél már szedtem a bromocriptint a magas prolaktinra.
jún. 8. 13:57
 5/5 anonim ***** válasza:
Az éhgyomri inzulinod magas (5 alatt kéne lennie), mivel a 60 perces cukrod alig magasabb a 120 percesnél. Valószínűleg nálad 30 percnél van egy baromi nagy izulin hullám. Ezért szokták jobb dokik az 5 pontos terhelést kérni, mert abból sokkal ppntosabban látszik.
jún. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!