Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ti szóltatok a munkahelyen,...

Ti szóltatok a munkahelyen, hogy meddőségi központba jártok?

Figyelt kérdés
2019. okt. 5. 19:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Tapasztalatom nincs, de úgy tudom érdemes jelezni, legalább a főnöknek, mert reprodukciós eljárás alatt ugyanaz a védelem illet meg, mint egy várandós nőt.
2019. okt. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%
Fenét!
2019. okt. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
Én igen. Sokszor kellett napközben is kijárnom vizsgálatra, vagy vérvétel miatt késve értem be. Plusz beültetés után itthonról tudtam így dolgozni.
2019. okt. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%

Kétirányú védelem: felmondási tilalom és mentesülés


A várandóssághoz hasonlóan, a munkavállalót abban az esetben illeti meg védelem a felmondással szemben, ha a munkáltatót tájékoztatta az eljárásban való részvételéről.


Ez tehát azt jelenti, hogy nem köteles előzetesen bejelenteni a kezelés tényét, elegendő akár akkor közölnie, amikor a munkáltató felmondást kíván közölni.


Sőt, a törvény szövege ennél is tovább megy. A 2016. június 18. napjától hatályos 65. § (5) bekezdés szerint a felmondás közlését követő munkavállalói tájékoztatástól számított 15 napon belül a munkáltató a felmondást írásban visszavonhatja.


Ebből arra lehet következtetni, hogy az emberi reprodukciós eljárással összefüggő kezelésről a munkavállaló legkésőbb a felmondás közlését követő 15. napon tájékoztathatja munkáltatóját annak érdekében, hogy esetében a felmondási tilalom érvényesüljön, és az ennek ellenére közölt felmondást a munkáltató írásban visszavonhassa.


A 15 nap elteltével jogszerűen a munkavállaló nem hivatkozhat e körülmény fennállására a felmondás jogellenességének indokaként.


Megítélésem szerint ennek jelentősége a postai úton közölt felmondás esetén van, amikor a munkavállaló nem tudja azonnal jelezni, hogy felmondási tilalom alatt áll.


A felmondás személyesen történő átadásakor abban az esetben jár el tisztességesen és jóhiszeműen, ha nyomban jelzi ezen körülményt.


Elméletben ugyanakkor az is felmerülhet, hogy a dolgozó nem ismerte azon szabályt, miszerint védelem illeti meg, és már csak a felmondás közlését követően jut tudomására.


További garanciális szabály, hogy a munkavállaló mentesül rendelkezésre állási és munkavégzési kötelezettségének teljesítése alól (azaz a munkáltató köteles elengedni) a jogszabály szerinti, az emberi reprodukciós eljárással összefüggő, egészségügyi intézményben történő kezelés tartamára [Mt. 55. § (1) bekezdés b) pont].


Értelemszerűen ezen lehetőséget a munkavállaló akkor tudja igénybe venni, ha tájékoztatja a munkáltatót az eljárásban való részvételéről.


Tehát a reprodukciós eljárásban való részvételt ugyan nem kötelező bejelenteni, de mivel egyes vizsgálatokra rendszerint napközben, munkaidőben kerül sor, hacsak az alkalmazott nem kötetlen munkarendben dolgozik vagy rugalmas a munkaidő-beosztása, nehézkesen tudná megoldani a távolléteket (esetleg szabadság, vagy ha megalapozott, egyéb jogcímen betegszabadság, táppénz jogcímen).


A mentesülés tartamára ugyanakkor a nőnek munkabér nem jár.


A munkáltató tájékoztatása a leendő kismama számára mindig nagy dilemma: vagy azért, mert ezzel egy kevésbé családbarát munkahelyen bogarat ültethet a munkáltató fülébe („nem lehet már sokáig számítani rá, jobb mielőbb szabadulni tőle”), vagy azért, mert az esetleges sikertelenség(ek) tényére, így bánatára a kollégák folyamatos érdeklődése is emlékezteti.



Mondjuk ezzel az a bajom, hogy ilyen alapon a sima, hagyományos, péniszes beültetés idejére miért nem? >:)

2019. okt. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Igen.
2019. okt. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Nagyon rendes főnököm volt, és a meddőségibe vezető utunkat is ismerte. Ráadásul sorstárs volt. Előtte 3 evvel ugyanabba a meddőségibe jártak a feleségével. Ő se titkolta előttünk.

2019. okt. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%
Szia. Én szóltam. Így védve voltam egy esetleges kirúgás elől. Nagyon rendesek voltak velem a feletteseim.
2019. okt. 6. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%
Én csak a közvetlen kollégáimnak szóltam. Ők 'falaztak' nekem, amig pl. UH-on voltam. Az 1-2 óránál hosszabb kimaradásokat szabadnappal, vagy beültetés után táppénzzel oldottam meg.
2019. okt. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szólni érdemes, mert ugyan az a védelem jár lombik alatt is, mint várandósság alatt.
2019. okt. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
87%
Hát ez nagyon attól függ, hogy milyen helyen dolgozol. Ha rendesek, persze, hogy szóljál, ha meg olyanok, akik jól kbacnak a másikkal, akkor inkább ne. Azért tudnak cifra dolgokat kitalálni, hogy kirúghassanak, ha ki akarnak.
2019. okt. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!