Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A múlt héten csütörtökön...

A múlt héten csütörtökön töltöttem be a 10 hetemet a terhességemben, de sajnos elvetéltem! Mikor próbálkozhatunk újra, és a hormon készitményeket mikortól kezdjem el szedni?

Figyelt kérdés
2008. nov. 12. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel ilyen esetben leginkább orvoshoz kell fordulni. Kb 2 mensit kéne legalább megvárni, de a hormongyógyszerek újabb vizsgálatokkal írhatók fel.
2008. nov. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Először is nagyon sajnálom és sok erőt kivánok most neked és a párodnak.2-3 hónapot mindenképp várjatok szedj vmilyem magzatvédő vitamint ,kérj hormon vizsgálatot és ennek függvényében kapsz majd gyógyszert-gondolom.Egybként mi volt a vetélés oka ,hogy történt?Mert én is nagyon félek ettől.Jó egészséget kivánok.
2008. nov. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az egész ugy kezdődőtt, hogy egyszer másfél napot késett a menzim, tesztet akkor nap akartam csinálni, amikor nagyon görcsölt a hasam, és meg is jött. Nagyon véreztem, de amikor elmult, elmentem a körzeti nőgyógyászhoz, mert akkor még nem volt választott orvosom, és neki elmondtam, hogy 17 évesen horon kezelést kaptam, mert magas volt a prolaktin szintem, nem volt még menzim, és mesterségesen inditották meg, és rendbe tették a progeszteron szintemet is. Én ezt elmondtam, de ő mondta nekem, hogy megtermékenyült a pete, de annyi hormon nem volt a szervezetembe, hogy sikeresen megtapadjon, ezért a szervezetem kilökte, de ő ezt rá sem irta a papiromra, csak annyit: fogamzásra készülnek. Olyan arnyos volt akkor...

Az elmondottak alapján, és amit ő is megállapitott, akkor kellett volna adnia hormon kezelést, de én még nem értettem hozz. Azt mondta szedjem a Gravidát, el is kezdtem. Ez volt júl. utolsó hetében, és szeptemberben megfogant az én édes kis babukám. Annyira vártuk, a papája minden reggel köszöntötte, én is magyaráztam mindig neki. a 6.héten kellett elsőnek jelentkezni a nődokinál, gondoltam, hogy örülni fog, de nem. Meg sem vizsgált, totál bunk és lekezelő volt, és át küldött UH-ra. Olyan boldog voltam amikor láttam, még a párom is sirt. Dea doki később alá sem irta a papirjaimat, és elment, kiabálva velem, hogy lejárt a müszakja. Nekem gyanus volt az UH, mert egy 6 hetes embriónak 10-12 mm kell hogy legyen, de ő nem volt csak 3mm. Az szerintem az orvos már akkor látta... 9 hetesen kellett menjek újra terhes gondozásra először, ez a múlt hét kedden volt, panaszaimra megvizsgált, gyulladásban volt a hüvelyem, a terhességem kezdete óta. Kérdőre vont, hogy mért hanyagoltam ennyire el, én mondani akartam már akkor, de ő sietett, és a papirokat sem irta alá. Csütörtökön töltöttem a 10. hetemet, mire elkezdtem vérezni. Elmentem az orvoshoz, és megállapitotta hogy a baba elhalt, műteni kell. Össze törtem. A műtét után vissza mentem, és kérdőre vontam, mert elmondtam hogy mi volt a bajom, és nem figyelt rám, és hagyta hogy teherbe essem, pedig jól tudta, hogy már akkor hormonokat kellett volna felirnia. De ő továbbra sem hajlandó felirni semmit, és azt tanácsolta, hogy 6 hét múlva próbálkozzunk újra. De én mondtam, hogy menni akarunk genetikai vizsgálatokra, de ő nem javasolja,mert az én testem ha nem tudja befogadni a picit, akkor csinálhatok 100 gyereket, mind megfog halni, hiába bármi féle genetikai vizsgálat is, rajtam nem segit. 11 hetesen mentem volna először a választott dokimhoz. Semmi sem vigasztal, az én kisbabám élni akart volna, mert a mi kisbabánk akart volna lenni, de nem maradhatot velünk, mert a 6 héttől a petefészek nem termeli a sárgatestet, és ezt a szerepet át veszi a méhlepény, a 10. hétig. Mennyit szenvedhetett a én kis drágám, és én nem vettem észre. A sárga test termeli a progeszteron hormont, amitől a pici fejlődik, és táplálkozik. Az én picim nem tudott. 10 hetes korára már 30-35mm kellett volna lennie, Ő nem volt csak 19mm, nem fejlődtek ki a lábai, és a kezecskéje sem, a gerincénél pedig volt egy dudor. Ha kaptam volna a hormon kezelést, még boldog kismama lennék, és élne a picikém, és ma lenne 11 hetes, és nem kellene bevérzett méhhel most is feküdnöm, és az újabb műtétre várnom, de most már egyedül. Mi a kezdetektől beszéltünk hozzá, és elmondtuk neki, hogy ha valami baja van, rendellenes, vagy bármi, mi elengedjük, hogy ne szenvedje, és Ő szót fogadott Anyának. Köszönöm a válaszaitokat.

2008. nov. 13. 06:57
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Annyira együttérzek veled! Nekem 6 hete volt műtétem ,11 hetesen közölte a doki hogy nem él a baba. Én tegnap voltam pont kontrolon és nekem azt mondta a dokim hogy mivel a méhem rendbe jött nem kell védekeznem hagy jöjjön a baba ha akar. Megkérdeztem hogy szedjek e valamit de azt mondta nem szükséges,de én öszintén szólve ennek ellenére iszom a cickafarkfű teát,szedek terhes vitamint,c- vitamint. Valamivel azért erősítsd magad azért. De legfőképp a lelkedet,azokkal a gondolatokkal hogy minden rendben lesz a következő terhességeddel. Nagyon szorítok neked!!!
2008. nov. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
NAgyon sajnálom ami veled történt, sajnos nekem is sárgatest hormon miatt ment el a babám áprilisban, nagyon összetörtem rengeteget sirtam.Ajánlottak egy jó orvost és most 6 hetes kismama vagyok utrogestant kaptam a sárgatest pótlásra.Nagyon félek igy is mert aki egyszer már megégette magát...De bizakodok, hogy minden rendben lesz!Először lelkiekben készülj fel, minden jót kivánok.
2008. nov. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Jajj Istenem!!! Nagyon sajnálom, olyan szépen leírtad.

Először is VÁLTS ORVOST!!! Ez egy se@@fej!!! De tényleg, így nem állhat egy orvos sem hozzád. Kérdezz körbe az ismerőseidnél, hogy ki a jó orvos. Saját tapasztalatom, hogy a fiatalok sokkal lelkiismeretesebbek és odafigyelnek. Ekkora baromságot, ha nem akarja a szervezeted 100at is csinálhatsz nem marad meg... Hánynom kell.

PERSZE, hogy MEGMARAD, csak kell hozzá egy gondoskodó SZAKÉRTELEM!!! (nem egy borbély!!!!)

Rendbe fogsz jönni, találsz egy kedves nőgyógyászt és a következő babónál nem lesz az éééég világon semmi gond!!!Ha a dokinak nincs ideje, hagyd ott a fenébe!!! Az én nőgyógyászom minden egyes vizsgálat előtt minimum fél órát beszélget velem!!! és nem csak az alsó testtájaimról!

Fel a fejjel, most meg sok sok kitartást!!!

Hidd el nem lesz semmi gond!

2008. nov. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat, nagyon jól esik, pláne a mai napon! Ti segitetek nekem bizakodni, habár még mindig örjöngök, és a miértekre szeretnék válaszokat kapni, de egxre több hozzátok hasonló leveleket kapva, habár nehezen de talpra fogok állni, és csak abban reménykedem, hogy a következő babócám hamar meglep, és nem lesz vele semmi baj! Köszönöm szépen.
2008. nov. 13. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!