Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szülés utáni első menstruáció,...

Szülés utáni első menstruáció, peteérés?

Figyelt kérdés
Lányom 15 hónapos, még szopik párszor. Nemrég jött meg először, aztán 21 napra rá megint. Eddig nem volt soha ilyen rövid ciklusom. Tisztában vagyok vele, hogy mindenkinél máshogy van, de az érdekelne, hogy a nagy %-ban ilyenkor már van peteérés is? Ugyanis szeretnénk tesót. Sejtem, hogy a 21 napos ciklusban még nem lehetett peteérés, bár ki tudja. De ha már megjött legalább, akkor elvileg kéne már legyen pé, amellett, hogy szoptatok még?
2019. jún. 7. 12:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A szoptatásnak semmi köze a peteéréshez, három évig szoptattam nyolc héttel szülés után után rendesen megjött. Menstruációt peteérés előzi meg úgyhogy bármikor lehet.
2019. jún. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ilyenkor már lehet, hogy nincs köze, amikor már menstruál az ember. Viszont akkor is hallottam már olyat, hogy amíg szoptatott, nem esett teherbe, pedig menstruált.
2019. jún. 7. 13:03
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha 3 óránként szoptat, ez csak akkor igaz.

Ha kihagyja, már nem véd.

2019. jún. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kb csak napi 2-3x szopik, remélem, hogy így már sikerül a baba projekt.
2019. jún. 7. 13:14
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Mensesz a peteérés UTÀN van.

2. Az teljesen mindegy, milyen hosszú a ciklus, 21 napos esetében uyganugy lehet peteérés, mint a dupla ilyen hosszúban.

3. A szoptatás nem akadályozza meg a peteérést, csak valamivel csökkenti az esélyt.

2019. jún. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ok köszi mindenkinek!
2019. jún. 7. 13:27
 7/7 khniki ***** válasza:
Sajnos a menstruációt nem minden esetben előzi meg peteérés. Viszont! Peteérés lehet menstruáció nélkül is szoptatás alatt. Hőmérőzzél, abból kiderül!
2019. jún. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!