Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ki kéne derítenem, hogy...

Ki kéne derítenem, hogy egyedül vagy ketten vagyunk, mert MRI vizsgálatom lesz hétfőn. Mivel teszteljek? És mikor?

Figyelt kérdés
A nagyobb baj, hogy nem maradt még el a mensi. Ma vagyok a 15. napomon a 12-en voltunk együtt és a 13. napomon volt peteérésem, azaz két napja... (spontán volt...) Szerintetek kimutatja bármelyik teszt is? és mikor csináljam? Az MRI-n ez lesz az első kérdés, hogy terhes vagyok e, erre így esélytelen válaszolni...
2008. nov. 12. 11:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
én szerintem 2 nap után nincs az a teszt ami kimutatja...
2008. nov. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem mutatja ki semmilyen teszt sem, ha kétnapos kb a terhességed,akkor még kb 6-8 nap a beágyazódásig, addig csak sejtosztódás történik, és a petesejt csak lebeg a vezetékben. Ilyenkor a MRi még nem okozhat gondot, de a biztonság kedvéért a kezelőben szólj, hogy előfordulhat, de még nem megállapítható.

A 6-8. hét után már nem engednének be,csak különösen indokolt esetben, de te attól még messze vagy. Mindenesetre ha mész a merevítős melltartódat vedd le, mert az nagyon kellemetlen , nekem le is kellett miatta állíttattnom, mert azthittem a szívem megáll miatta.

2008. nov. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ez a bajom nekem is... Ha hétfő reggel vizsgálat előtt csinálnék egyet? de az is még csak 6 nap... mit mondjak? jaaaa lehet.... ?!? basztikuri
2008. nov. 12. 11:44
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a második választ is :o) Akkor jó, kicsit megnyugodtam :o) Merevítős melltartóm nincs :o) 60/B :o) (tudom kevesen hallottak róla :o) )
2008. nov. 12. 11:46
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

szia.

Az MRI nem használ sugarat, mert mágneses radiohullámokat használ. Ide küldik a kismamikat, ha nagyon fontos megcsinálni a vizsgálatot. Terhesség igazábol nem zárja ki a vizsgálatot, de ha valaki szoptat, a vizsgálat után 36-45 oráig hanyagolnia kell a picinek a cicit. A párom a ct, mr-ben dolgozik onnan tudom. De tájékoztasd nyugodtan az operátorokat, és megnyugszol.

2008. nov. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Jajj nagyon köszönöm!!! Megnyugodtam!
2008. nov. 12. 13:56
 7/11 anonim ***** válasza:
A CT az, ami káros a babára, az MR nem
2008. nov. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Szóval...

Nem csinálták meg az MR-t, mert azt mondták, hogy amíg nem tudom megmondani biztosan, hogy terhes vagyok e nem csinálják meg. Ha terhes vagyok, akkor sem csinálják meg, mert az árt a babának és adott esetben így nekem is.

Szóval MR babásan (Németországban) nem lehetséges.

2008. nov. 17. 17:04
 9/11 anonim ***** válasza:
Kontrasztanyagot akartak beadni?? Mert azt itthon sem lehet.
2008. nov. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Az nem úgy működik, mint otthon... A vizsgálat közben derül ki, hogy kell e avagy sem. Ezért a vizsgálat előtt, beléd kötnek egy kanült, amihez hozzákötik a kontraszt anyagos tartályt... s ha kell, a legmegfelelőbb pillanatban megnyomják a gombot. Szóval nem a kontraszt anyag miatt, hanem, mondta a nőci, hogy ha maguk a dolgozók terhesek, ők sem közelíthetik meg ezt az erősen mágneses teret.

Szóval nem és kész. Ha terhes vagy, nem csinálják meg.

2008. nov. 18. 11:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!