Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek mitől lehet a...

Szerintetek mitől lehet a barnázás a 5. héten? Ez természetes?

Figyelt kérdés

A megtermékenyítéstől számított 5.hétbe léptünk és 1-2 napja enyhén elkezdtem barnázni. A doki írt fel napi 3X2 Utrogestant, tegnap kezdtem el szedni,de egyelőre csak fáradtságot érzek, és a barnázás továbbra is megvan.

Szerintetek kell emiatt aggódni, vagy ez természetes és előbb utóbb elmúlik?


2010. júl. 6. 08:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én csak a saját tapasztalatomat tudom írni: barnáztam kicsit, majd jobban, végül megjött. A "baba" elment.
2010. júl. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

szintén ez történt velem is, mint az elsővel, kétszer is.

A terhesség alatti vérzés nem természetes. Barnázás=vérzés

2010. júl. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én a 8.héten kezdtem el barnázni,más tünet nem volt.Én is utrogestant kaptam,amit a 12. hétig kellett szednem.A kisfiam már elmúlt 2 éves.Egyébként igen,nekem is azt mondta az orvos,hogy ezzel elindult a vetélés folyamata,amit a gyógyszerrel próbálnak megállítani.nekem több ismerősöm volt már így és megmaradt a baba,de az ellenkezőjéről is hallottam.Remélem,hogy neked is sikerül.Próbálj meg pihenni és nyugodt lenni.Ne stresszelj!
2010. júl. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
az lehet de legalább 5 ismerősöm van köztük párom volt bnöje, hogy 3 hónapig azt se tudta h terhes. gumival védekeztek a csajnak megjött 7. hóig mindne hónapba. mégis egészséges kislánya született...
2010. júl. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 eszo ***** válasza:

Sajnos nekem is 5 és fél hetesen ment el a babám, és kis barnázással kezdődött, majd vérzés..1 hét lefolyása alatt történt ez..de én nem kaptam ellene semmilyen gyógyszert..ezért nagyon mérges is vagyok!!


De szerintem nem lesz semmi baj..ha szeded az utro-t, akkor szerintem meg fog maradni a picur!És nemsoká elmúlik a barnázás is..de ha bizonytalan vagy, akkor inkább menjél be dokihoz..ellenőrizzenek többször!


Szorítok neked!!!!


Utolsónak!

Valószínű, hogy fog.gátlót is szedett az a csaj és attól jött meg neki..de ha nem, ez akkor sem gyakori..nehogy azt higgyétek, hogy az a természetes, hogy mindenki menstruál az elején!!

2010. júl. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

második válaszoló vagyok, és én sem kaptam egyik esetben sem gyógyszert, csak kioktató szavakat az orvostól...

Inkább nézzen meg még egy orvos, de a barnázás nem jó dolog, mert valahol mélyen vérzel!

2010. júl. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én a 3. válaszoló vagyok és szerintem sem valószínű,hogy menstruációs vérzés lehet(gondolom,akkor az orvos sem írt volna fel magzatmegtartó gyógyszert.Nagyon sok kismamánál a sárgatesthormon szintjének alacsonysága okoz a legtöbb esetben ilyen vérzéseket,ami ezekkel a gyógyszerekkel orvosolható és megmarad a baba,persze mindenkinél másképpen,de fontos a pihenés.Ha pedig a gyógyszer nem segít,akkor sajnos nem lehet másképp megtartani a babát más okok miatt.Az már jó,hogy időben mentél orvoshoz és kaptál gyógyszert.Majd írd meg légyszi,hogy jól vagy e.Köszi.
2010. júl. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat! Még sajna most is jön egy pici barna cucc, de csak tegnap kezdtem el az Utro-t szedni.Remélem azért rövid időn belül a gyógyszer megszünteti. Kb mennyi idő alatt fejti ki hatását?(azaz ha jó lesz a barnázás megszüntetésére,akkor mennyi idő alatt múlik el?)
2010. júl. 6. 18:43
 9/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok:nekem be is kellett feküdnöm rögtön a kórházba és amíg el nem múlt,addig nem mehettem haza.Azt hiszem,hogy erős 1 hét volt.De gondolom,hogy nem lehet általánosítani.Egyébként mit mondott az orvos?Őt nem kérdezted ki ezekről?
2010. júl. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Mivel nekünk nagyon kevéske kis barna volt, van, azt mondta hogy ezt az Utro "rendbeteszi".

És azt is mondta hogy ebben a 4. hétben ez majdhogynem normális is, vagyis inkább nagyon gyakori.

Próbálok én is minél többet pihenni, és szedem az Utrot a Metformin mellett.

A dokihoz szerdán este megyek vissza,azt mondta addigra elvileg elmúlik a barna. Ha jó lesz az Utro,és elmult tőle akkor elmesélem...ha nem akkor is...:-((

2010. júl. 7. 08:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!