Menstruáció alatt mennyi az esélye a teherbeesésnek?
Az esély szinte 0.
Szerintem, ha babát szeretnétek ne menses alatt próbálkozzatok, hanem a ciklus közepén, félidőben. Az a legesélyesebb időszak a fogamzásra.
Remélem hamarosan összejön a baba, mi is a próbálkozás útját járjuk...:)
Szerintem ez hasznos lehet:
A menstruációs ciklus és rendellenességei
Egy nő életében a menstruáció megjelenése nagy fordulópontot jelent a „felnőtté válás” folyamatában, de sajnos napjainkban az első menzesz megjelenése igen fiatal életkorra tolódott (már 8–9 éves korban jelentkezhet az első menzesz, míg a mai „negyveneseknek” ez 13–14–15 éves kort jelentett). Ilyen fiatal életkorban a gyerek nem igazán érti a háttérben zajló folyamatokat, később azonban (remélhetőleg) világossá válnak a szükségszerű, szervezetünkben zajló változások.
Mivel a menstruáció – általában – szabályosan, meghatározott időközben jelentkezik, a folyamatot menstruációs ciklusnak hívjuk. A menstruáció elnevezés a latin menzesz (hónap) szóból származik, utalva a havonta jelentkező vérzésre. A szinonim elnevezések: a havibaj, menzesz, vérzés,. Ezek közül az első nevezhető pejoratívnak, sugallja azt, hogy ez valami bajt jelent. Pedig ez egyáltalán nincs így! Éppen ellenkezőleg: a menstruáció szabályos jelentkezése egy jól működő hormonális és idegi szabályozó rendszert tételez fel, azt jelezve, hogy a nő fogamzóképessé válik.
A menstruáció folyamata
A menstruáció tehát egy ciklusos élettani folyamat, mely általában 26–32 naponta jelentkezik, és kb. 3–5 napig tart. Menstruációs ciklus alatt a két vérzés közötti időt értjük, melynek első napja a vérzés megjelenése, vége a következő vérzést megelőző nap. A ciklus szabályozása igen bonyolult, az agyalapi mirigy, a felettes agyi struktúrák, valamint a petefészek hormon -és idegi hatásait jelentik, s a méhnyálkahártya és a nyakcsatorna következményes változásai is észlelhetők. Az első menzesz megjelenését menarche-nak hívjuk. Ezután a ciklus egy ideig még szabálytalan is lehet, vérzéskimaradások is előfordulhatnak, később azonban állandósul a körülbelül 28 napos ciklus (mely lehet 26–32 napos is). S hogy mi történik?
Változnak a hormonok, petesejtérést, később sárgatestképzést indukálva, a kettő között pedig megtörténik az ovuláció, a tüszőrepedés úgy a ciklus 14. napján. A hormonhatások során a méhnyálkahártya is átalakul, hiszen felkészül szerepére, az esetlegesen megtermékenyített petesejt befogadására, tehát a terhességre. Amennyiben ez elmarad, a hormonhatások változása miatt a megvastagodott méhnyálkahártya vérzés kíséretében lelökődik. Ez valójában
a menstruáció. Amennyiben a ciklus szabályos, és ovuláció is észlelhető, a folyamat jól követhető az úgynevezett ébredési hőmérséklettel, ugyanis ennek a görbéje ilyenkor bifázisos, a második, sárgatestfázisban 37 °C felett van. (Szabályos menstruációs ciklus esetén is előfordulhat, hogy nincs ovuláció, ilyenkor az ébredési hőmérsékleti görbe csak monofázisos, a ciklus második szakában sincs hőmérsékleti változás.)
Remélem segítettem:)
Mi már 7. hónapja próbálkozunk sikertelenül:( De a remény hal meg utoljára:(
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!