Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért van az, hogy olyan sok...

Miért van az, hogy olyan sok mindenkinek hosszú hónapokat akár éveket kell várni arra, hogy teherbeessen?

Figyelt kérdés
Nagyon sok ismerősöm van, akik régen próbálkoznak, hogy legyen baba. Régen is így volt csak nem beszéltek róla? vagy ennyire számít a felgyorsult környezet?
2010. jún. 23. 14:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

A stressz és a görcsölés.

Sokan arra akarják használni a babát, hogy a rossz munkahelyi körülmények közül kikerüljenek, de azért mellette keresetük(GYED) is legyen. Kétségbeesetten próbálkoznak, és nem jön össze.

Valahol azt is olvastam, hogy Mo-n minden 5. pár legalább egyik tagja meddő. Amit én tapasztalok körülöttem, ezt támasztja alá.

Fura, mert mi még védekeztünk is a párommal, és úgy lett terhes pillanatok alatt. Érdekes dolgok ezek.

2010. jún. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Csak a stressz és a felgyorsult élet.

Én nem értek azzal egyet, hogy a munkából való menekülés a gyerek vállalás! Ez nem igaz!A gyerek vállalás azért van mert ez az élet rendje és a házaspárok vágynak a babára, hogy teljes legyen az életük! Ezért (is)házasodunk, nem?

Mi a férjemmel teljesen egészségesek vagyunk mégis 2 évet kellett várni a babára.

2010. jún. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát mi is már 20.hónapja próbálkozunk, voltak náalm kisebb gondok,de azok helyre lettek téve,azóta várjuk a csodát. Az első váalszolónak üzenném,hogy ismerek több párt akik már évek óta próbálkoznak és mindnek jó állása van,ugyhogy nem hinném,hogy a rossz munkahelyi körülményből a gyed-be menekülés lenne a sikertelenség ok. Sőt akik ilyen indokkal vállalnak babát,azoknak tapasztalataim szerint pikk-pakk összejön. Az okokon én is sokat agyaltam már,talán az az egyszerű oka,hogy még nem jött el a mi időnk. Amióta nálunk fent áll ez a probéma,csak azóta tudtam meg több prától,hoy bizony anno ők is évekig vártam,csak ők okosan nem mondták senkinek. A nagyim is mondja,hogy anno régen is voltak ilyen esetek,de erről nem volt szokás beszélni.
2010. jún. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értek egyet az első válaszolóval. Mi is két éve várjuk a babánkat. Viszont szerintem van ebben egy kis visszásság. Bő hónapja járok kivizsgálásokra. Sok roma kismama van a kórházban, ahová járok, alig 16-17 évesek.

A múltkor beszélgetni kezdtünk. Volt egy roma csaj, akinek 10 gyereke van, a 11.-kel terhes, és újságolta, hogy volt már négy abortusza, ebből kettő iker terhesség.

Nem volt idősebb mint én sztem. (28)

Arra jöttem rá, hogy talán ők nem várják meg azt, hogy bármilyen apró problémájuk is kialakuljon, ahogy termékenyek lesznek, durrrr...-bele! Ezzel szemben mi tanulunk, dolgozunk, hajtunk a jó munkára, házra, autóra.

És talán amikor mindenünk megvan, akkor mindent oda adnánk egy kisbabáért...

2010. jún. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon sokan szinte akarják, hogy időpontra amikor ők akarják jöjjön a baba. Stresszelnek, és ha nem sikerül egyre jobban behergelődnek. Én ezt tapasztaltam a környezetemben. Járnak orvostól orvosig, semmi baj, mégsincs baba. Aztán szinte már csak a baba gyártására vannak együtt, ami pedig még inkább megöli a kapcsolatot, és még nehezebben jön össze a baba.


Nálunk ez érdekes volt. Úgy döntöttünk adunk egy félévet, s ha nem jön, akkor jelentkezek az egyetemre (másoddiploma 32 éves fejjel :) ). Előtte én azért elmentem mindenféle orvoshoz, mert több alapbetegségem van, hogy átállítsák a gyógyszerezésem.


Elmentünk nyaralni, majd utána hónapban úgy gondoltuk, hogy na akkor ne várjunk tovább. De abszolút eszembe sem jutott, hogy na ebből baba lesz, csak élveztük az együttlétet. S láss csodát első hónapban sikerült a bébi.

2010. jún. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

Mindig azok osztják nagy mellénnyel az észt ebben a kérdésben, akiknek kipattan az agyukból az ötlet hogy babát akarnak és már pozitív is a teszt.

Ha minden alkalommal kaptam volna 5 forintot amikor azt hallottam a két év alatt amíg nem jött nálunk a baba hogy az a baj hogy rágörcsölök, már milliomos lennék.

És míly nagy csoda, kiderült hogy nem lelki hanem egészségügyi oka van a gyerektelenségnek, ahogy az esetek 90%-ban. Persze az egészségügyi gondok kialakulásában is közrejátszhat a stressz, meg a környezetszennyezés. De miért hiszi minden szupertermékeny, hogy akinél nem jön a baba az tuti agyilag hülye???

Jelzem nem lelki betegségemben puffogok itt, azóta már meg is született a lombikkal fogant kislányom.

2010. jún. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem is sikerült már így hozzáállni a dologhoz mint az utolsónak de valahogy mégsem estem teherbe láss csodát.Azok az emberek elképzelni sem tudják milyen éveket várni arra,hogy megfoganjon valaki közben selejtesnek érzi magát stb stb.Szóval kedves kérdező ezt a kérdést már sokszor én is feltettem magamnak és nagyon kíváncsi lennék a válaszra.Talán az az egy logikus magyarázat,hogy nem jött el még az idő?Ki tudja...

(egy 2 éve babára váró nő)

2010. jún. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Bocsi 20.40 re gondoltam csak közben írtak.(2 éve várakozó)
2010. jún. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A görcsről csak annyit, hogy ha az ember vár, és már nagyon régóta vár nagyon nehéz lazán felfogni a dolgokat! Ha évekig nem jön össze és megfordul a fejekben, hogy talán soha nem lehet akkor görcsölni fogsz, akár akarod akár nem.

Én is görcsöltem és mindennap úgy keltem , hogy ma nem fogok, nem érdekel, ez kb délig tartott.

Könnyű tanácsot adni annak akinek ilyen gondja soha nem volt.

Szívesen átadnám azt a 2 év várakozást, hogy megmutassák nekem , hogy nem kell rágörcsölni!

2010. jún. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Megértem azokat, akik hosszú ideje próbálkoznak és nem tudnak minden esetben higgadtak maradni. Azt hiszem ez teljesen érthető...én sem tudnék higgadt maradni állandóan. Van egy ismerős pár, akik szintén évekig próbálkoztak és nem lett gyerek. A nőnél már meg is állapították, hogy valószínűleg egészségügyi okai vannak. Telt az idő és a párkapcsolat tönkrement (nem feltétlenül a gyerek miatt, ezt pontosan nem tudom), a nő talált egy másik párt magának, nem védekeztek mondván, hogy nem lehet gyereke és néhány hónap múlva állapotos lett. Természetesen örültek neki nagyon. Van abban valami, hogy a gyerek találja meg a szüleit és ő tudja kihez mikor érkezzen, vagy ez már nagyon misztikus..? Ez a történet nekem annyira érdekes, főleg, mert ismerem az illetőket.
2010. jún. 24. 11:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!