Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért rövidülhetett le ennyire...

Miért rövidülhetett le ennyire a ciklusom? Eddig normális ciklusaim voltak 28-30 napos, de az utóbbi két ciklusom 27, a mostani pedig már 25 napos.

Figyelt kérdés

A 25 napos ciklus már nem normális szerintem, soha nem volt ennyire rövid ciklusom.

Iszonyatosan görcsöl a hasam.

Lehet hormonprobléma?


[link]


2010. jún. 21. 20:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia! Hány éves vagy? mikor jelentkezik a görcs? hány napos a mensid? darabos v. nem?

A 27 nap még okés, a 25 már annyira nem. Lelkileg ért valami változás? Úgy tűnik, hogy begyorsult a peteérés-ovuláció folyamatod, lerövidült. Valamiért rohan a szervezeted. A hormonok változása már tünet, a lelkedből indul a dolog!

2010. jún. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem mindig napra pontosan 28 napos ciklusaim voltak. Aztán tavaly novemberben elhalt egy 20 hetes terhességem és azóta egyre rövidül a ciklusom. Most legutóbb 25 napos volt.

Mitől lehet, én sem tudom, de nagyon kíváncsi vagyok rá!

2010. jún. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is kíváncsi vagyok a válaszokra.

Amióta abbahagytam a gyógyszert (február) 23-26 napra lerövidült a ciklusom.

2010. jún. 22. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm, hogy válaszoltatok.


26 éves vagyok. A görcsölést már a "nemvárt nap" előtti napokon is érzem, ami egyre erősödik.

Az utóbbi egy évben mindig kevesebb volt a vérzésem 1-2 napos, ami a vékony méhnyálkahártyának tudható be.

Az orvosom Duphastont írt fel, ami még segíti a baba beágyazódását ha megfogan. De nem hiszem, hogy a gyógyszer kavart be ennyire.

Már egy éve várunk a babára. Folyamatosan jártam vizsgálatokra, hogy megnézzük van-e peteérés, ovuláció, de nálam mindent rendben talált az orvosom.

A férjemnél volt egy kis gond a spermaszámmal, de azóta már rendben van.

Most pedig úgy tűnik, hogy nálam van gond.

Nagyon görcsöl a hasam és a vérzésem is jóval több, mint lenni szokott.

Elmegyek majd a nődokimhoz, nyugtalanít ez az egész.

2010. jún. 22. 07:09
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálam is volt már hasonló 25 napos rövid ciklus, amire azt mondta az orvosom, hogy az még annyira nem vészes, bár kérdéses, hogy történt-e ovuláció.

Sajnos nálam hormonproblémát diagnosztizáltak és ez be is igazolódott számomra, mivel már volt 19 napos ciklusom is. Ez sajna már tényleg nem normális, akkor nem is volt peteérésem, azért is volt olyan rövid.

Én is szedtem Duphaston-t és az utána következő ciklusokat nekem is megkavarta, amikor már nem szedtem.

Egyébként bármilyen gyógyszer ami a ciklusra hat, akár hormon, akár nem, olyan külső beavatkozás a szervezetednek, ami megkavarhatja a ciklust és vannak nők, akiknek kell 1-2 hónap, hogy újra beálljon.

Peteérés egyébként teljesen egészséges nők esetében sem minden hónapban történik, csak épp amikor nem babára vágyunk, ez fel sem tűnik.

Szerencsére még fiatal vagy, úgyhogy komoly probléma nem hinném, hogy lenne veled. Lehet, hogy túlzottan rástresszeltél a baba-témára és sajnos a stressz is hatással lehet a ciklusra.

Remélem minden rendben lesz veled, nyugi!

2010. jún. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 eszo ***** válasza:
100%

Hát nekem mindig 24-26 naposak a ciklusaim, de fel sem merült bennem, hogy ez nem lenne normális!!


biztosan van pé-m is mert a múlt hónapban terhes lettem..( igaz sajnos 5 és fél hetesen elment a baba..)

De ez nem befolyásolja, hogy milyen hosszú a ciklus..

Van akinek 40 napos..akkor az sem normális???

2010. jún. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%

Az egészséges ciklus 4-5 napos, jellemzően egy erős napja van (ez az 1. v a 2. nap)és nem jár fájdalommal és nem darabos.

Ez az ideális. Kevés nőnek van ilyen, sajnos.

az 1-2 napos ciklus valóban gondot jelez. A 40 napos ciklus az jellemzően nem jó, mert nagyon nagy eséllyel nincsen peteérés és/vagy ovuláció. 33 nap felett ovulációs gondok már jellemzőek.


Nekem is peteérés/ovuláció gondom volt 10 év bogyószedés után és nekem az aviva torna + talpmasszázs azonnali eredményt hozott! Most 2 fiam van, két vetélésem is volt. És mióta dolgozok a női énképemen, azóta 30 naposak a ciklusaim.

Minden testi tünet lelki eredetű, akár elismeri az ember, akár nem. Fejben és lélekben kell kibogozódni és utána a atest is helyreáll.

2010. jún. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, nálad van egy kis fogalomzavar! A ciklus nem egyenlő a menstruációval. A ciklus a menses 1. napjától a köv. menses 1. napjáig tart.
2013. ápr. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!