Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ultrogestan tabletát használha...

Ultrogestan tabletát használhatom, ha orvos nem írta ki?

Figyelt kérdés
Oktoberben volt egy laparoszkópiás műtétem PCOS és csoki ciszta miatt, majd januárban volt egy vetélésem 6 hetesen. Előtte voltam orvosnál, kérdeztem,h szedjek e valamit,ami segít a baba megtartásában, mivel nem jött olyan egyszerűen. Erre ő azt mondta,ha akar megmarad,ha nem, nem. Most gondoltam,ha újra terhes lennék rögtön elkezdeném szedni az ultrogestant
2018. márc. 29. 12:49
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Én orvosi javallat hiányában nem kísérleteznék.
2018. márc. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Én pedig baromi gyorsan orvost váltanék (szintén) PCOSként. Ha nekem egy orvos ilyet mond, az bukta, ő nem ért a betegséghez, ugyanis köztudott, hogy a sárgatest egy pcosnál nagy eséllyel szar, ergó kell a progi pótlás. Nekem is csak így lett gyerekem, nélküle vetéltem. Most megint terhes lettem, de már előtte is szedette velem a progit!
2018. márc. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
elvileg ártani nem tudsz vele.
2018. márc. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A pcosedet kezelik. Ir rendben van tartva?
2018. márc. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az IR-t egyik orvos sem említette, csak hogy szedjek inofolicot. Én olvastam utána, és azóta tartom a diétát, vérvételen nem voltam, de észre vettem magamon javulásokat pl. nem hullik a hajam, fogytam 5kg, a múlt hónapban 28 napos ciklusom volt,ami eddig soha életemben... Ezért gondoltam,ha újra sikerülne rögtön elkezdeném az ultrogestan használni,hogy ne történjen ugyanaz,ami januárban. Csak félek,hogy árthatok vele a babának
2018. márc. 29. 13:37
 6/6 anonim ***** válasza:
Progeszteront elvileg nem lehet túladagolni, elllenben ha egyéb problémád van, ami nincs kezelve az okozhat gondot terhesen is. Főleg ha magadat kezded kezelgetni (nem is értem miért akarsz vényköteleset doki nélkül szerezni). Egy jó orvost szerezz, terhesség alatt úfyis elengedhetetlen. Túl magas az esélye, hogy az egészségetekkel játszol, ha állami esztékába mész csak úgy. Sajnos ez az egészségügy már nem az az egészségügy...
2018. márc. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!