Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van okom félni attól, hogy...

Van okom félni attól, hogy terhes vagyok? 20/l

Figyelt kérdés
Fogamzásgátlót szedek már pár éve.Puffadok nagyjából 4-5 hónapja,a belgyógyász azt mondta,hogy laktózintoleranciám van.Hiába étkezem laktózmentesen,ígyis puffadok.Az előbb spagettit ettem,az is felfújt.Éppen a megvonásos vérzésem 4.napján tartok,tehát a vérzésemmel minden rendben van.A fogamzásgátlót pedig rendesen szedem(max 1 órát szoktam csúszni).Reggelente vér ízű a szám,azt olvastam,hogy ez is a terhesség tünete.Egyéb terhességre utaló tünetem nincs.

2018. márc. 3. 21:39
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

"Nem ijesztgetni akarlak, de noverem baratnoje gyogyszer es szoptatas mellett lett terhes. "

A szoptatás nem véd a terhességgel szemben. Ugyanúgy szoptatós anyukaként is lehet teherbe esni. Illetve a szoptatás alatt szedhető fogamzásgátlók jóval kevésbé hatásosak, mint a rendes fogamzásgátlók. Szóval így nem nehéz teherbe esni. Ha valaki tutira nem akar gyereket még szoptatás alatt, akkor óvszerrel a legjobb védekezni.

És kedves kérdező, terhes tuti nem vagy, 4-5 hónapos terhességnél, mivel írod, hogy már ennyi ideje puffadsz, már rég a babát éreznéd mozogni, ha terhes lennél és nagy valószínűséggel azért más tüneteket is észrevettél volna.

Inkább valamilyen gyomor- vagy bélproblémád van, amit meg ki kellene vizsgáltatni. Menj el a háziorvoshoz, ő tud adni beutalót gasztroenterológiára. Ott el tudják végezni a megfelelő vizsgálatokat.

A vérízű száj pedig terhestünet? :D Vicces, voltam már terhes, de ilyet nem tapasztaltam. Az is lehet, hogy túl száraz bent a levegő a szobában és emiatt érzed, mert ki van száradva a szád, vagy az orrnyálkahártyád, amiatt fellép apróbb vérzés, vagy esetleg fogínygyulladásod van.

2018. márc. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!