Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Inzulin rezisztencia mérésnél...

Inzulin rezisztencia mérésnél ezeket az értékeket kaptam. Valaki segítene értelmezni?

Figyelt kérdés

Éhgyomri glucose 3,9 mmol/L

120 perces glucose 3,0 mmol/L


Inzulin éhgyomri 5,8 mIU/L

Inzulin 120 perc 14,8 mIU/L


Ezek milyen értékek? Nem kellett volna egy olyan érték is ami "inzulin terhelés"? Vagy az ebben benne van? Köszi a segítséget!


2010. máj. 26. 09:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

benne van a 120 azt kelenti hogy 2 órára rá milyen az érték, ez a terheléses.

éhgyomri inzud kicsit magas,elvileg 5 alatt kell lennie,nekem most az éhgyomri 23..

lehet kapsz majd meforalt,vagy metformint de lehet hogy olyan kis mértékű a túllépésed hogy nem írnak fel semmit

2010. máj. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi a választ! Huh, a Te inzulinod 23?? Mit kapsz rá? A papírkán a ref.tartományban azt írták, h 3-25-ig jó (az inzulin)...

Szerinted az nem baj, hogy az éhgyomri cukrom magasabb, mint a terheléses? A ref. tart. elvileg 3.8-6-ig jó, nekem akkor alacsony a nem éhgyomri cukrom? Köszi még 1x!!! :)

2010. máj. 26. 14:17
 3/12 anonim ***** válasza:

igen a ref tartomány az a 2 de az éhgyomrinak 5 alatt kellene lennie,ezt akkor mondták,amikor megörültem ,hogy a 35-ről lement 23-ra,és közölték hogy ez bizony még nem jó... no de majd csak jó lesz..

a cukrod meg pöpec:D nem tuti hogy adnak valmilyen gyogyit

nekem meforal-t adtak,illetve könyörögtemki magamnak,mrt senki se volt hajlandó felírni...

2010. máj. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
akartam írni hogy 25 a ref trtomány
2010. máj. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ja, így értem. Hát, legalább a cukrom jó:)

Remélem, Neked is segít a gyógyszer!!! Babát szeretnétek, azért csináltatad meg?

2010. máj. 26. 15:35
 6/12 anonim ***** válasza:

igen,próbálkozunk,de PCO-s a etefészkeim is meg hát inzulinrezisztenciám is van,azaz nem jó,meg melléje a pajzsmiriggyel sincsd minden rendben

így ezzel a párosítással plusz egy jobb oldali petevezeték használhatatlansággal eléggé nehézkes,de bízom benn hogy összejön azért

2010. máj. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Szorítok Neked! Sajnálom, hogy ennyi nehézséggel kell szembenézned mielőtt anyuka leszel! Én is csak reménykedem (múlt hónapban volt egy laparom méhenkívüli miatt:( Sok sikert és sok babát kívánok!:)
2010. máj. 27. 13:21
 8/12 anonim ***** válasza:
sajnos a jobboldali használhatatlanságot én is a méhen kívüliből "kaptam"..neked mit mondtak,onnan eshetsz még teherbe?
2010. máj. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Szia! Nekem szerencsére nem kellett kivenni egyik petefészkem vagy vezetőmet sem, mert "kipottyant" a pici, a méhem mögött tapadt meg. Így mondjuk elég nehezen vették észre, de végül is meglett. Elvileg lehet gyerekünk természetes úton, de...gondolom ha ez igaz lenne, ennyi próbálkozás és inszem után már lenne. Úgyhogy nem tudom. Neked hány hetes volt a méhenkívülid?
2010. máj. 31. 08:13
 10/12 anonim ***** válasza:
5 hetes voltam,azaz 3 hetes volt a pici,bocsi hogy most írok,de nem kaptam infót az újabb válaszról hogy írtál volna
2010. jún. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!