Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Sürgősen tüdőszűrésre kell...

Sürgősen tüdőszűrésre kell mennem, de már hónapok óta szeretnénk babát és nem tudom, hogy ebben a hónapban sikerült e. Ez csak jövőhét végén vagy az után derül ki. Ha mégis babát várok ez a sugár mennyiség árt neki?

Figyelt kérdés

Vagy kell szólni és adnak valamilyen kötényt?

A vizsgálat a munkám miatt kell, nem betegség miatt.


2007. nov. 21. 18:33
 1/4 anonim ***** válasza:
61%
Ne menj tüdőszűrésre, amíg nem tudod van-e baba vagy nincs! Én dettó ebben a cipőben járok, holnap kéne szűrésre mennem, de csak hétfőn derül ki, terhes lehetek-e. Ne kockáztass, mert a röntgen bizony árthat! A munkahelyen én is füllentek, mert előre nyilván nem jelentem be, hogy esetleg terhes vagyok...
2007. nov. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
Szia! A barátnömnek nem csinálták meg a tüdöszüröt ez ok miatt ö is azt hitte hogy lehet baba van elküldték az orvoshoz hogy csináltasson ultrahangot és csak uttánna csináltak neki üdöszürést .Ez az ö esete volt lehet nálad nem csinálnák ezt ,de szerintem ha megkérdeznéd nálad sem csinálnák meg.
2007. nov. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem se menj, jobb kerülni a kockázatot. A tudomány mai állása szerint az a kevés sugármenyiség ami az embert éri nem károsítja a magzatot, de ki meri ezt bevállalni? (Egyébként ha károsítja, magzatelhalást, és fejlődési rendellenességet okozhat) Én amikor babát vártam, megkérdeztem a tüdőszűrőt, és nem engedték, hogy menjek.
2007. nov. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
43%
Menj el,de mondd meg,h épp baba projekten dolgoztok a pároddal,és nem tudod,h babát vársz-e.Aztán ah élnézem még van másfél heted.Meg a doki hidd el,h tudja,h mi ártalmas a kicsinek és mi nem.Mert mi itt okoskodhatunk nemes egyszerűséggel,de kíváncsi lennék,h melyikönk rendelkezik orvosi diplomával.Tudom,h a közemberek sokkal jobban rtenek az orvosláshoz,mint az orvosok,és ha elalszol egy kórházban akkor mindjárt meg is műtenek a szobatársaid,de jó lenne már ebből kinőni.A legrosszabb amit tehetsz az,h nem mész el.Hidd el,az orvosok számára is a legfontosabb az emberi élet védelme.Nevelőapám gyakorló háziorvos,és tudom,h mennyi gonddal jár egy beteg gyerek a körzetben,és senki sem kívánná senkinek szülőként,h egy ilyen ballépés miatt szülessen egy beteg gyermeke.Van egy nyitottgerinces kislány a körzetben,nem vették észre genetikain a nyitott gerincet,előfordul.Hidd el a dokik tudják,h mit kell tenni.Amúgy azt tartom valószínűnek,h várnak egy kicsit aztán elzavarnak uh-ra,és ha nincs baba,akkor elvégzik a vizsgálatot.Ha van,akkor viszont már be is avathatod a főnöködet.
2007. nov. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!