Egy egészséges párnál is előfordulhat hogy 1 év alatt sem jött össsze a baba? Vagy mindenképpen valami baj van?
Egy év után szokták kivizsgálni a dolgot. Ettől függetlenül nem feltétlenül van valami baj a háttérben.
Anyai ágról tipikusan nehezen esnek teherbe a rokonaim. Vizsgáltatták magukat, a férjüket, és semmi elváltozás fizikailag és hormonálisan sem.
Anyum hazassaga után 5 és 10 (!) év után esett teherbe. Volt vetélése 3 évre, tehát házassága után 8 évvel (azok harmasikrek voltak, nem tudta kihordani).További rokonok: az egyik két év után (neki egy gyereke van, bár egyébként ennyit is terveztek anyagi okok miatt), a másiknak házasság után azonnal, de a következő gyermeke 7 évvel később.
Nm találtak náluk semmit. Ezek nagyon extrém példák, tudom. De van ilyen is.
Nekünk másfél év alatt jött össze. Én semmiképp nem akartam orvosi beavatkozást, így nem is kutattam az okokat.
Végül spontán sikerült.
Persze, könnyű nekem, mert negyedik gyerek. Az elsővel lehet, hogy nem lettem volna ilyen türelmes.
Régebben nem 1, hanem 2 év volt a "határ", amikor el kellett kezdeni aggódni meg kivizsgáltatni a dolgot. Nem tudom, mitől lett 1 év, talán attól, hogy egyre idősebben vállalnak gyereket a nők, és nincs annyi idejük.
Szerintem ha fiatal vagy, még semmi ok az elkeseredésre. Ha 35+ vagy, akkor viszont ne várd meg az 1 évet se, kezdj bele a kivizsgálásba, legfejjebb közben összejön, és akkor tárgytalanná válik a dolog.
Nemrégiben tettem fel én is egy nagyon hasonló kérdést (gyakorlatilag ugyanezt):-). Mi a 8. sikertelen hónapnál tartunk. Már azon gondolkodtam, nem várom meg az 1 évet, megpróbálok hamarabb túlesni a kivizsgálásokon, még meglátom...
Egyébként anyukám és két testvére közt 6-6 év különbség van (bár nagyimnak volt ott egy vetélés is, nem tudom, időben mikor). Férjem kolléganőjének 8 év után születtek spontán az ikreik. Kolléganőmnek pedig 2 év után sikerült az első baba (a második 2 év, a harmadik még rá 4 év után)
Kitartást! Én is ezzel vívódok, de bízom a legjobbakban :-)Állítólag az átlagba még beleférhetünk.
A legtöbb esetben ahol nem jön össze a baba ott nem találnak semmilyen szervi eltérést.Még a lombikosoknál sem.
A hátránya a későbbre tolódó gyerekvállalásnak és a fogamzásgátlóknak, hogy megkérgesedik a méhnyálkahártya és nem ágyazódik be az embrió.Sokan ezért missed ab vagy egészségügyi küret után egyből teherbe esnek.Én bevezetném ilyen esetben a küretet.(Nyilván ha egyéb szervi ok nincs.) Az megújítja a nyálkahártyát. Csak hát a lombik több lóvét hoz az egészségügyi szolgáltatónak mint egy sima vákumos küret...
Egyébként a fogamzásgátlók másik áldásos hatása a gyenge álmenzeszben megvastagodott nyálkahártyán kívül, hogy a nők az álterhes hormonállapotuk miatt immunólógialiag helytelen párt választanak.Rokont.Később aztán nem is esnek tőle teberbe.Sokan válás után az új párjuktól egyből teherbe esnek. Vagy a szeretőjüktől.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!