Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miket szedjek? Csak Elevit...

Miket szedjek? Csak Elevit elég? E-vitamint? Folsavat külön még szedjek? Nem sok ez?

Figyelt kérdés
Lassan 2 éve szeretnénk Babát.Most kiderült hogy vékony a méhnyálkahártyám és kaptam rá Duphastont.Szedjem az elevitet?Vagy 3mg-os folsav elég?És E-vitamint(100mg) szedjek?C-vitamint?(500mg).Ezeket már meg is vettem csak nem tudom hogy lenne jo szedni.Létszi segitsetek mert nem tudom hogy ezeközül mit szedjek?!Köszönöm
2010. ápr. 12. 16:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Az is jó!Szedd kétnaponta és akkor szeded is és nem is idegeskedsz tőle:)

de tudod mit?Tuti vannak olyan fórumok, ahol ilyen vitaminos szakemberek válaszolnak a kérdésekre, szóval én a helyedben keresnék egyet és megkérdezném.Az csak egy kis plusz netezés:)

2010. ápr. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
minek ennyi sz@rt szedni,már bocs??szedd az elevitet,meg esetleg folsavat,és kész.meg mellette étkezz egészségesen,egyél sok gyümit meg zöldséget.addig örülj még nem kell egy rakás gyógyszert szedned.
2010. ápr. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

A,D,E,K : zsírban oldodo(nincs hosszú o betűm) vitaminok-ergo a szervezet tudja raktározni,túladagolása nem ajánlatos.

A többi vitamin pl.C,vízben oldodnak,nem tudod túladagolni,mert a szervezet üríti a felesleget. Ezért nem kell a C vitamint sem nyakra-főre szedni,mert kiürül úgyis. Elég az előírt mennyiség.


Véleményem szerint elég az elevit+folsav,de a femibionnak az a verzioja amit első 12 hétben kell szedni,tartalmazza az emelt mennyiségű folsavat.


Mielőbbi babásodást!!!

2010. ápr. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én napi 200 mg E-vitamint és Femibiont szedtem és sikerült teherbeesnem.
2010. ápr. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek!

A 18:00-ásnak meg hogy nem eszem sok csümölcsöt meg zöldséget,és azért probálom meg helyesen szedni a vitaminokat hogy sikerüljön már a baba mert már 2éve várunk rá.Te ezt soha ne tudd meg milyen érzés!!!!!

2010. ápr. 13. 11:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!