Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Meddig életképes a spermium?...

Meddig életképes a spermium? Vajon megtörténhetett a megtermékenyülés?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 4 hónapja hagytam abba a tabit, a doki ajánlására 1 hónapig óvszerrel védekeztünk, így most már 3. hónapja várjuk, pozitívat tesztelhessek :) ovu előtti napokban nem mindig sikerült eddig együtt lenni, ahogy most sem. A párom is sokat dolgozik, és én is sokat utazok betanulás miatt, hogy a baba mellett is tudjak majd kicsit dolgozni itthonról. A ciklusom kb 29 napos, így naptár szerint a 15. nap környékén van ovum. Ez most június 7-ére esett, és mi 3-án és 4-én voltunk együtt, utána sajnos nem volt alkalmunk, mert ismét el kellett utaznom. Rengeteg mindent olvastam, van, ahol azt írják, 24-48 óra, de van, ahol 5 napot is írnak... Így most nem tudom, mi az igazság... Vajon ez a 3 nap belefér? Lehet esély rá?

2016. jún. 11. 09:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Esély mindig van. Az életképessége meg a férfi szervezetétől nagyban függ.
2016. jún. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Naptar az nulla.. nekem naptar szerint 15. Napon van.

Igazabol meg 19.napon....

Vasarolj ovutesztet.:)

2016. jún. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ha ennek a ciklusomnak a végén is negatívat tesztelek, mindenképpen veszek ovu tesztet. Én nem szoktam hőmérőzni, mert sosem ugyanakkor kelek, hanem rendszertelenül. A nyákvizsgálatot sem alkalmazom, mert úgy olvastam, hogy az esetleges bennmaradt sperma megtévesztő lehet. Viszont, most egy kicsit meglepődtem, mert fekete bugyi volt rajtam, és ilyen tojásfehérje színű nyálkás váladékot fedeztem fel rajta. Lehet, hogy akkor mégsem 7-én volt az ovu, hanem ma? Sperma tuti nem lehet, mert 4-én voltunk együtt utoljára... Bocsánat a megfogalmazás miatt :D
2016. jún. 11. 11:56
 4/6 anonim ***** válasza:

A tojásfehérje nyák megelőzi az ovut néhány nappal. Ha most tapasztaltad a nyákot, akkor még csak most lesz ovud a napokban.

Érdemes az ovu teszt, ha nem tudsz hőmérőzni, mert nagyon eltérőek tudnak lenni a ciklusok minden nőnél. Persze, a Ti esetetekben sajnos nem tudtok többet együtt lenni, ha van ovu, ha nincs.

Az, hogy meddig marad életben a spermium, nagyon függ a párodtól, itt is nagy a szóródás az átlagtól. Tőled annyiban, hogy csak a megfelelő ph mellett maradnak szegények életben, azaz ovu környékén. Azért is látod ezt a nyákot, mert ebben maradnak életben a legtovább.

2016. jún. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Tehát akkor most a napokban érdemes minden alkalmat megragadni? :) ovu tesztet leghamarabb hétfőn tudok venni, ma pedig szombat van... De nem is akarom "lekésni", ha úgy alakult, van egy pár napunk egymás után együtt :)
2016. jún. 11. 18:27
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem sosincs kremes vagy tojsafeherje szeru folyas.:)
2016. jún. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!