Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Régen is ennyi nő volt aki...

Régen is ennyi nő volt aki nem tudott rögtön teherbe esni? Vagy csak most van igy?

Figyelt kérdés
rengetegen vagyunk akiknek sok szenvedés után jön a baba. régebben is igyvolt?
2008. szept. 26. 00:30
 1/3 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem régebben sokkal könnyebben estek teherbe a nők,hiszen a mai világban sokkal több a szennyezettség és a káros hatású szerek stb. Meg sok férfinél kevesebb az élő hímivarsejt ugyanezek miatt.Nah meg itt a mobiltelefon ami káros sugárzásokkal jár és pont a medencénkhez közel helyezzük el.( álltalában )szoval szerintem NEM.
2008. szept. 26. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szia!


ahogy megfigyeltem,aki szeretne babócát,neki nehezen jön össze,aki nem,az hipp-hopp teherbe esik. Barátnőm is 1 éve probálkozik, eddig sajn sikertelenül...mi nem terveztük,teherbe estem,másik ismim se tervezte,és neki is babócája lesz..süleim tesómat nem tervezték,huppsz elsőre összejött, engem terveztek, 1 évig vártak rám...szal lehetnek lelki okai is.

2008. szept. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
45%

Olvastam erről a témáról egy elgondolkodtató cikket a Nők lapja évszakok tavaszi vagy nyári számában. Egy meddőségi szakember beszélt erről, szerinte nagy mértékben közrejátszik a sok sikertelenségben, hogy korunk nője előbb a karriert hajszolja, aztán ( és minden más után ) szánja el magát a gyerekre. Sok nő úgy gondolja, hogy az élete minden részét irányítja kézben tartja, miért ne sikerülne ezt a dolgot is uralnia? A természet pedig nem parancsra működik...


Így telnek el nagyon értékes évek, sokan 30 után kapnak észbe, amikor már szinte megduplázódik az anovulációs ( ovu. nélküli ) ciklusok száma, anélkül, hogy erről bármit sejtene.


A másik ok: sok női nyavaja épp 30-hoz közel jelenkezik először.


És még egy érdekesség: a fogamzásgátló tabletták korát éljük, ami lenyomja azt a természet adta képességünket, hogy immunológiailag hozzánk illő párt találjunk, ugyanis nem működik a természetes ösztönünk. Ha két olyan ember találkozik, akinek az immunrendszere üti egymást, bár látszólag semmi bajuk, az orvosok sem tudják, miért, egymással nem jön össze a baba, majd amikor másik párt találnak, mintegy varázsütésre mindkettőnek lesz gyereke. A környezetemben van erre konkrét példa, 5 sikertelen lombik után!


Szóval, összetett a kérdés, és én is többé kevésbé a 30 felé gyereket akarók táborát erősítem azzal a különbséggel, hogy az első 26 évesen pikk-pakk összejött, a másodikkal meg küzdünk erősen....


Kicsit szentimentális és bőbeszédű voltam, mindenkitől bocs. Csak engem is nagyon foglalkoztat a téma...

2008. szept. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!