Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Melyik módszer a legjobb az...

Melyik módszer a legjobb az ovuláció megállapítására?

Figyelt kérdés
Ovulációs teszt, hőgörbe, ovulációs mikroszkóp, vagy egyéb ötlet? Eddig nem próbáltam ezeket, nagyjából tudom mikor van ovulációm a nyákból és a kívánósságból, de lehet, hogy jobban be kellene lőni, hogy pontosan mikor van.

2016. máj. 19. 14:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A legkonnyebb az ovulacios teszt, de igazabol nem a lehmegbizhatobb (az nem derul ki, hogy van-e tuszorepedes).


A legmegbizhatobb ezek kozul a hogorbe vezetese, ha az eletvideled megengedi (nagyjabol mindig ugyanakkor ebredsz) es van egy jo lazmerod.


Egyebkent elso nekifutasra en nem csinalnam/csinaltam egyiket sem. Olyan volt a folyasom, libidom, hogy egyertelmu volt mikor van ovulaciom, meg amugy is aktiv a szexualis eletunk, igy max direkt tudtuk volna kerulni a termekeny napokat.


En csak a 3. terhessegem utan kezdtem el homerozni, mert elveteltem es felborult a ciklusom elegge. De alapban, egeszsegesen es aktiv hazaselettel ezekkel sem gyorsabb a teherbeeses szerintem, mint nelkuluk.

2016. máj. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

Én amondó vagyok, hogy totál felesleges. Megértem, ha valaki siettetné a teherbeesést, én is így voltam vele.

Három terhességem hosszú "rágörcsölős" hónapok, folyamatos tesztelgetés eredménye volt (ebből kettő vetéléssel végződött).

Aztán a következőnél már semmi számolgatás, csak egymás spontán élvezete. Lett is egy soron kívüli ovulációm, amiből szépen teherbe estem. A jó szex ugyanis bármikor tud ovulációt kiváltani. :)

2016. máj. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mi 12 éve vagyunk együtt, és nagyon elfoglaltak vagyunk, szóval ez az egymás spontán élvezete, baromi jól hangzik, de a gyakorlatban kivitelezhetetlen. Nekem az lenne a legjobb ha teljesen pontosan tudnám, hogy mikor kell csinálni és 10 percre mindketten haza tudnánk ugrani, hogy lerendezzük. Nem valami romantikus így, ez tény, de ilyen az életünk.
2016. máj. 19. 15:34
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
És a gyerekre hogy lesz időtök, energiátok?
2016. máj. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

Kedves utolsó, nem az volt a kérdés hogy a gyerekre hogy lesz idejük. Én is melóztam nem keveset mielőtt terhes lettem, és képzeld azóta van időm a gyerekeimre.


Kérdező

Használj ovu tesztet, és mellette mérd a hődet, a kettő együtt már sok információt tud adni. Sok sikert kívánok.

2016. máj. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
# 5: Van olyan, hogy a házaspár sokat dolgozik, de ahol napi fél óra sem jut egymásra, ott már azért messze nem beszélhetünk harmonikus párkapcsolatról. Ilyen kapcsolatba pedig nem biztos, hogy érdemes gyereket vállalni, mert ha gyerek nélkül nincs egymásra idejük, akkor gyerekkel pláne nem lesz.
2016. máj. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az ovulacios teszt valt be. Mindig nagyon egyertelmuen mutatta, hogy mikor van elvileg ovum, de az elso valaszolonak abban igaza van, hogy az nem biztos, hogy az ovu meg is tortenik, visoznt jo tampont lehet, hogy mikor kell egyutt lenni. Meg persze lehet kombinalni az ovu tesztelest a homerozessel, de szerintem az elejen akar csak az egyik modszer is eleg lehet. Sok sikert!
2016. máj. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
6 Hadd döntsem már el én, hogy mikor, hogyan, kivel szeretnék gyereket vállalni! Köszike! A kérdés egyáltalán nem erről szólt, hogy megkérdőjelezd a szülői kompetenciáimat. Sok ember elfoglalt, lehet, hogy te egész nap otthon ülsz, engem meg az nem érdekel, úgyhogy téged se érdekeljen, hogy én viszont elfoglalt vagyok pillanatnyilag, nyilván ha szülök egy gyereket akkor más lesz a helyzet.
2016. máj. 19. 16:33
 9/9 anonim ***** válasza:
nyák vizsgálat. Amikor nyúlós tojásfehérje szerű, akkor van a peteérésem, nekem eddig biztosan jelezte.
2016. máj. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!