Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Férfiak véleményére különösen...

Férfiak véleményére különösen kíváncsi lennék. Mit mondanátok a párotoknak?

Figyelt kérdés

A helyzet :

Van egy szèp okos kisfiatok, kèt èves múlt.

A nő szeretne kistesót de a fèrfi , mint ,,kenyèrkeresű,, , átgondoltabb.

Ő nem szeretné . Ház vásárlás rèszletekben fizettek , kb . kèt èv ès már a tiètek.


hiába vigyázz a fèrfi, a nő allergiás a tablettára, így csak az ,,óvszer ,, marad, ami kilyukad.


Teherbe esik a nő.

A kapcsolat kiegyensúlyozott.

Ám te nem így akartad, sőt a nő is bűntudatott èrezz.


Te mint nő , vagy te mint fèrfi mit tennèl ?


Mit tennètek ilyen helyzetbe?


2016. márc. 22. 10:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%

Semmit, megtartanám. Nyílvánvaló.


Miért van a nőnek bűntudata? nincs amiért legyen, csak ha "nem magától" lyukadt ki a gumi.

2016. márc. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Én mint nő, biztos megtartanám. Mások is megvannak szegényesebb körülmények között, bár mondom én ezt úgy, hogy én már vesztettem el babát, pedig nagyon vágytam rá, így biztos az is benne van. Soha nem vennék el egy életet magamtól.
2016. márc. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
42%

"a nő allergiás a tablettára"


Nő vagyok, de ilyen esetben együtt mennénk a nőgyógyászhoz, és kérdeznénk meg, milyen lehetőségeink vannak a védekezésre. Hisz a tabletta vs gumi lehetőségeken kívül még nagyon sok megoldás van.


Ha gumiszakadás miatt esem teherbe, joggal érezheti a férjem, hogy kicsit "hátbatámadtam". Én sem hinném el a helyében, hogy ez totál véletlen, és semmi szándékosság nem volt benne.


Leülnénk, és felnőtt módjára átbeszélnénk a lehetőségeket.

(mert hiába van saját ház, ha 2 minimálbéres kereső van, akiknek nem fix a munkahelyük pl). Szóval átrágnánk mindent, és úgy döntenénk.

2016. márc. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Igen elèg bonyolult a helyzet. Voltam nőgyógyásznál nem is egynèl de csak az óvszert tudta ajánlani.ami a hormonaimat se roncsolja, mert vannak vele prpblèmáim.


Azt pedig nem tudom megjátszani h ha a fèrfi bontja ki az óvszert h èn ,,direkt ,, lyukasszam ki...



A bűntudat azèrt van , mert tudom h nem szabad lett volna...úgymond ès ez bánt. Nem tudom elmagyarázni..csak így èrzem....

2016. márc. 22. 10:33
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

Esemény utáni?


Ha én úgy érzem, bírok a plusz 1 gyerekkel és nem kell éhezni/fázni, akkor megtartanánk. Maximum átterveznénk az anyagiakat, előbb visszamennék dolgozni, keresnék itthon végezhető munkát stb.

2016. márc. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
így már nincs mit tenni. én úgy érezném, hogy ha védekezés ellenére besikerült, annak oka van. még ha most nem is tudjuk mi az az ok. úgy érezném, hogy ez a kisbaba nagyon meg akar születni. nem vetetném el, de megérteném, ha a férjem megijedne. de ő is ott volt, amikor az a baba készült, mindketten egyformán felelősek vagytok a létezéséért.
2016. márc. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
58%

"Azt pedig nem tudom megjátszani h ha a fèrfi bontja ki az óvszert h èn ,,direkt ,, lyukasszam ki..."


Mert nem olvasol elég gyakorit. Tűvel szurkálják meg a bontatlan csomagolást...


Ha csak és kizárólag az óvszer marad, és nem akarunk gyereket, minden aktus után magam ellenőrizném, nem lyukas-e... Ha mégis, akkor esemény utáni (bár nem tudom, ha gyógyszert nem szedhetsz, ezt lehet-e).


A másik, hogy ha csak ez a védekezési mód áll rendelkezésre, akkor biztos már rég átbeszéltük volna, mi lesz ha mégis valahogy véletlen besikerül.


És mit jelent az, hogy "A nő szeretne kistesót de a fèrfi , mint ,,kenyèrkeresű,, , átgondoltabb"?

Hogy a nő szeretne még egy gyereket, de a férj tudja, hogy nem tudnák eltartani???

2016. márc. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak anyagi okai vannak, de egyébként annyira nem súlyos a helyzet, akkor megtartanám és a gyerek fél éves korától visszamennék dolgozni. Feltéve, hogy ez már kelló anyagi biztonságot ad. Ha ez sem elég, akkor nem tartanám meg.
2016. márc. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
58%

Az anyagi ok az nem csak,az elég nyomós indok...

Egyébként,nem allergiás a szó szoros értelmében a fog.gátlóra gondolom,csak nem áll be neki tőle. Nekem is abba kellett hagynom,pedig szedtem régebben és akkor nem volt gond vele.Aztán szülés után minden gondom volt vele,sehogy nem állt be. Én megmondtam akkor befejeztem. Hormonmentes spirált lehetne,de én nem akarok,nekem az óvszernél nincs biztonságosabb. Hisz az ha nem lyukad ki,akkor véd. Ha lyukas,márpedig ezt szokták ellenőrizni azért,akkor ott az esemény utáni...

2016. márc. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9 Nyilván nekem szólt az első mondatod.

Javaslom olvasd végig újra a hozzászólásomat és teljesen feleslegessé válik a megjegyzésed..... pontpontpont....


#8

2016. márc. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!