Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fejfájás és émelygés lehet...

Fejfájás és émelygés lehet mensi előtti tünet? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

A történetem röviden: tavaly júniusig szoptattam, majd abbahagytam. Ezután a ciklusaim kicsit eltértek a megszokottól, mert fájt a hasam mensi előtt már egy héttel mensiig, tej volt még a mellemben és nem apadt el, és pé után már feszült és fájt a mellem. Hát ezzel elvoltam egy darabig, majd decembertől elkezdtem szedni a barátcserje kapszulát, hátha az beállítja a hormonszintemet, arra gondoltam, hogy a prolaktinszintem túl magas lehet. Decemberben szedtem végig a barátcserjét, és mértem a hőmet folyamatosan (egyébként is szoktam mérni) és nem volt peteérésem, vsz a kapszulától, de írták, hogy az első hónapban még erősödhetnek is a tünetek. Januárban, februárban is szedtem, málnalevél-palástfűteát is ittam a ciklus alatt, és akkor már volt peteérés, már nem volt tej a mellemben és a mensi előtti napok így néztek ki: puffadás, kb úgy néztem ki, mint egy labda, a melleim már csak az utolsó pár napban feszültek, nem voltam tök ideges, mielőtt megjött. Most legutóbb márc. 3-án jött meg, a barátcserjét már nem szedtem, teákat ittam, peteérés nagy valószínűség szerint a 19. napon volt. Most kb 4 napom van a nemvártig, de már két és fél napja émelygek, illetve tegnap óta a fejem is fáj. A melleim még nem feszülnek és nem is puffadok. Az émelygés mindig úgy múlik el, hogyha böfögök (bocsánat a részletességért), illetve, ha eszem egy kicsit, bár ettől nem mindig. Az ételeket kevésbé kívánom, pedig korábban akármennyit meg bírtam enni, ha megkívánok valamit. Ilyen émelygés a terhességem első harmadában volt ugyan, de nem ilyen korán. Vírusra is gondoltam, de nem érzem magam betegnek, gyengének, mint akkor szoktam, ha tényleg beteg vagyok.


Szerintetek ez pms tünet vagy esetleg jelezhet babát? (csak óvatosan kérdem, mert tudom, hogy még van pár nap).


Ja, és pajzsmirigy-alulműködésem van, ami a terhesség alatt jött ki, de gyógyszerrel be van állítva.


2010. márc. 30. 19:39
 1/7 anonim ***** válasza:
sajnos nálam is van,hogy a menszesz előtt hányingerem van.van olyan hónap.hogy a peteéréstől a menszeszig fájnak a melleim,de eddig még nem volt baba.
2010. márc. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Csak most olyan bizonytalan vagyok, mert az utóbbi időben elég gyakran változnak a pms tüneteim, nem tudom, hogy mit gondoljak. Ma vagyok a 13. dpo-n, az émelygés megmaradt, hőhullámaim voltak, hasszurka is volt, a melleim teltebbek, nem tudom, mit gondoljak. A teszt szerintem még korai lenne.
2010. ápr. 1. 09:42
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem minden hónapban mensi előtt alatt iszonyú migrénem van,ami émelygéssel hányással társul.ez kb 12 éve,és egyre rosszabb.voltam fejfájásambulancián azt mondták hogy a hormonális változások okozzák.rohamoldót kaptam rá ami vagy segit vagy nem.van hogy 16 órán át is eltart és még felkelni se tudok.
2010. ápr. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja, és érdekes, hogy a melleim nem úgy feszülnek mint az utóbbi két hónapban, és nem fájnak oldalt, hanem csak teltebbek.
2010. ápr. 1. 09:49
 5/7 A kérdező kommentje:
2. válaszolónak: Szerintem próbáld ki, hogy elhagyod az étkezéseidből a finomított lisztet, cukrot, és kevesebb szénhidrátot egyél (nem tudom, hogy ezt mondták-e már Neked), én nem egy embertől hallottam, hogy az erős pms tüneteit és migrénes fejfájását megszüntette ez a táplálkozás.
2010. ápr. 1. 10:03
 6/7 anonim ***** válasza:
nekem is volt ilyen, h mensi előtt fájtak a melleim, meg hányingerem volt. én mindig csináltam tesztet, mert nem hagyott nyugodni, de persze negativ lett és rendszerint a teszt utánni egy vagy két napban meg is jött.
2010. ápr. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, hát nagyon kíváncsi vagyok.
2010. ápr. 1. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!