Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Használ a barátcserje, másnéve...

Használ a barátcserje, másnéven Agnus Castus?

Figyelt kérdés
Ezek ilyen kis bogyócskák,amit a nyelv alatt kell elolvasztani.Babát szeretnénk!

2008. szept. 18. 21:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok jót hallottam róla, elvileg használ. Én is megvettem de nem kezdtem el szedni mert közben a dokim clostit írt föl és a kettőt együtt nem szabad. Remélem bejön neked!!
2008. szept. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szeretnék erről többet meg tudni mert nem ismerem!
2008. szept. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válaszolónak: a barátcserjét menstruációszavarok csökkentésére használják, mivel szabályozza a hormonháztartást, javítja a menstruációt megelőző kedélyállapotot, enyhíti a premenstruációs szindrómát, azaz a PMS-t, esetleg peteérést eredményez. Nőknél segít a megbomlott hormonális egyensúly visszaállításában.A barátcserjének van még egy jótékony hatása: leviszi a magas prolaktin szintet, amely szintén felelös lehet a tüszörepedés elmaradásáért.
2008. szept. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
akkor hogy jön ide a teherbe esés?
2008. szept. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
jézusom nem ide akartam.neharagudjatok.előző
2008. szept. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
en mastodynont szedtem, abban is van baratcserje, nekunk bejott.
2008. szept. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%
Igen segít a barátcserje, legalább 3 hónapig kell szedni, hogy igazán hasson! Persze ezen kúra alatt is sikerülhet a baba! Úgy segíti a teherbeesést, hogy rendezi a ciklust, segít helyreállítani a felborult hormonháztartást, ami szükséges ahhoz, hogy sikerüljön a baba! Ha nincs semmi baj a ciklusoddal, ne kezdd el szedni, nem szükséges! Csak azért mert szedsz valamilyen tablettát, iszol teát nem leszel terhes! Ezek a szervezeted erősíti, rendezik, ami helytelen, így segítenek, de nagyon fontos a pozitív gondolkodás is, hogy bízz magatokban!És lazítás!!!!! Ne számolgasd mikor van a termékeny napod, csak szeretkezzetek amikor jól esik!
2008. szept. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ókori görög orvosok, köztük Hippokratész a barátcserjét számos betegség kezelésére ajánlották. Manapság az egyik legnépszerűbb gyógynövény a menstruációt emgelőző tünet együttes és egyéb menstruációs panaszok enyhítésére.

A Földközi-tenger vidékén őshonos barátcserje (Vitex agnus-castus) nevét azért kapta, mert egykor a kolostorokban élő, nőtlenségi fogadalmat tévő szerzetesek e növény kivonatát fogyasztották szüzességi fogadalmuk megtartásához. Azt tartották róla, hogy csökkenti a nemi vágyat, a görög nők is barátcserjét adtak férjüknek, ha már nem akartak több gyereket vállalni. A barátcserje terméseinek szexuális vágyat csökkentő és a nőkre gyakorolt egyéb, áldásos hatásait a modern orvostudomány kísérleteinek eredményei is igazolták.

Férfiaknál csökkenti a túlzott mértékű szexuális vágyat, nőknél segít a megbomlott hormonális egyensúly visszaállításában.

A barátcserje - vagy más nevén szűzbariska - alkalmazása olyan hagyomány, amely a Krisztus utáni első évszázadra datálható. A szervezet női hormonjainak termelődését serkenti. Persze erről annak idején nem tudtak, mégis a "hús vágyának" felkeltésére ebből készült teát ittak. A borsmagszerű gyümölcsöket fűszerként is alkalmaz. Ma a barátcserjét menstruációszavarok csökkentésére használják, mivel szabályozza a hormonháztartást, javítja a menstruációt megelőző kedélyállapotot, enyhíti a premenstruációs szindrómát, azaz a PMS-t. Számos kutatás bizonyítja, hogy csökkenti a mellfeszülést, az idegességet, a feszültséget, a vizenyősséget, a fejfájást - mindezt már az alkalmazás utáni első ciklus során. A tejkiválasztás elősegítésére és az anyatej mennyiségének növelésére évszázadok óta számos gyógynövényt használnak. A barátcserje a legelismertebb tejkiválasztást serkentő gyógynövény.

2008. szept. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!