Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vegigneztem 8 oldalnyi homeros...

Vegigneztem 8 oldalnyi homeros kerdest de nem kaptam valasz az enyemre meg. Tehat ha vegbeles homerozest folytatok az ugyanolyan jo mint a huvelyes? Es hogyan kell azt a diagrammot interneten csinalni? Koszi elore!

Figyelt kérdés
2010. márc. 23. 15:39
 1/4 anonim ***** válasza:
szia, persze, jo az is, ha neked jo, csak akkor mindig ugyanott merd. tobb ilyen oldal is van a neten, en pl a ciklus.hu-t hasznalom. menj fel erre az oldalra, regisztralj, es minden le van irva, h hogyan kell vezetni gorbet. ha valami megsem egyertelmu, akkor a babatervezok.otthona.net is sokat segithet, vagy ide is irhatsz ki ujabb kerdest.
2010. márc. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%
Szia! Na most tudni kell, hogy a hüvelyes hőmérőzés hülyeség, fogalmam sincs ki találta ki, semmi értelme. A végbél más dolog. Na most a testen kétféle hőmérséklet mérhető: mag és köpenyhőmérséklet. A maghőmérsékletet végbélben, dobhártyán, hólyagnál lehet mérni (az utóbbi nem jellemző, kórházi körülmények között sem, otthon amúgy sem lenne kivitelezhető), köpenyhőmérséklet pedig a szájüregben (per os), hónalj alatt, homlokon mérhető. A köpenyhőmérsékletet baromi sok minden befolyásolhatja, tusolás, étkezés, öltözék stb. A maghőmérséklet ennél sokkalta pontosabb, korrektebb eredményt ad, de 1 C fok eltérés lehet, a köpeny és a maghőmérséklet között, ez ne tévesszen meg. A lényeg, hogy mindig ugyanabban az időpontban mérd, mindig ébredés után (tehát mondjuk minden reggel pl. 6 órakor), és közvetlenül az ébredés után, addig ne csinálj semmit. A ciklus.hu-n tudod vezetni a hődiagrammod, meg sem kell adni a mérés helyét :) Ja és mindig ugyanazon a helyen mérd a hőt, tehát ha te végbélben kezded, akkor az egész ciklusban a végbélben mérd. Egyébként jól meggondoltad? Ez a hőmérés legfájdalmasabb módszere, főleg babáknál alkalmazzák, felnőtt embereknél nagyon nagyon ritkán, leginkább a pszichiátrián, amikor csalnak a köpenyhőmérséklettel, akkor ellenőrzésképp végbélben is megmérik. A dobhártyahőmérőről hallottál már? 5 másodperc alatt megmutatja a testhőt, megbízható és pontos eredményt ad. Gyógyszertárban elmondják a pontos használatát. Nem is olyan iszonyú drága. Szerintem gondold meg, végbélben tényleg a legfájdalmasabb és legveszélyesebb, de te tudod :) Boldog babatervezést kívánok!
2010. márc. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
En szakemberek konyveiben olvastam hogy huvelyben is lehet homerozni, nem tudom miert mondod hogy hulyeseg. Ott mered ahol akarod, a lenyeg hogy egesz honapban ott merd.
2010. márc. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
68%
Azért mert fals értéket ad. Végeredményben görbéhez mindegy, ha mindig ott méred, de kényelmetlen, veszélyes és a hüvelyt is megfertőzheti, mert bár nem steril, de érzékeny. A végbélnek is tud ártani, de a hüvelynek nagyon. Sterilizálni minden használat után meg stb. Könnyen összeszedhetsz valamit és nem is ad egy pontos alaphő értéket. A görbét rendesen mutatni fogja, de ezerszer biztosabb egy dobhártyán vagy végbélben mért hő, az egy valódi alaphőt ad, amely a tested tényleges maghőmérséklete. Én nem mérem a hőmet, meg nem is tennék hüvelybe hőmérőt, pedig szívesen megcsinálnék egy tesztet, hogy minden nap ugyanannyi különbség lesz-e a dobhártyán és a hüvelyben mért hő között, de szerintem nem. Emiatt is könnyen lehet cikkcakkos a görbe, ami nagyon megrémíti a leendő kismamákat, akár hónapokig tartó kudarcokat is okozhat.
2010. márc. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!