Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Káros a magzatra, ha a terhess...

Káros a magzatra, ha a terhesség 1-5. hetében antibiotikumot kapott az anyuka?

Figyelt kérdés
Lényegében ekkor még nem is tudja az édesanya,hogy babát vár. De pl. egy felsőlégúti megbetegedésre kapott gyógyszer káros lehet az épp kialakulóban lévő babára?
2015. nov. 29. 13:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
6 hetes korig nem árt semmi. Ráadásul bizonyos gyógyszerek (pl augmentin) nem károsak még ezután sem. Én augmentint szedtem 5 hetesen fogínygyulladásra, tudta a szájsebész, hogy terhes vagyok.
2015. nov. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem, de gondolom az orvossal is megbeszélte az anya. (az első hetekben a röntgen sugárzás árthat nagyon).
2015. nov. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
attól függ,milyen antibiotikum?
2015. nov. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]



Az antibiotikumok csoportjából a terhesség közepétől a szülés időpontjáig adott tetraciklinek az újszülöttek, gyermekek fogainak maradandó sárgás elszíneződését eredményezhetik, míg például a gentamycin vesekárosodást okozhat. A szulfonamidok leszoríthatják a bilirubint - epefesték - a fehérjekötésből, emiatt az újszülöttben súlyos sárgaság jelentkezhet. Majdnem teljes biztonsággal egyedül a penicillin-tartalmú szerek adhatók.

2015. nov. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

torok gyulladasra szedtem 6 hetesen olyat amit lehet szedni...augmentint asdzem. egeszseges lett a babam.

a doki amugy azt mondta a laztol el is mehet a baba szoval az antibiotikum a kisebbik rossz.

2015. nov. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!