Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha nincs munkám és terhes leszek?

Ha nincs munkám és terhes leszek?

Figyelt kérdés
Ha nincs munkám és terhes leszek akkor mi jár?gyed ,gyes t gyás,stb...és így biztosítót vagyok ?vagy fizetnem kell a tb-t?
2010. márc. 19. 20:22
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A TB-t fizesd be magad után minden hónapban, szülésig, különben igen magas kórházi számlára számíthatsz!!! (Arról nem is beszélve, hogy a szülésig is rengetegszer kell menned nőgyógyászhoz, vérvételre, stb.)

Ha már kapod a GYES-t, onnantól biztosított vagy. (De számíts rá, hogy az Apeh továbbra is küldeni fogja a csekkeket. Velem is ezt tette, nem kell törődni velük.)


A GYES alanyi jogon fog járni neked, miután megszületett a baba, és a családi pótlék is, plusz az egyszeri anyasági támogatás is. Ez utóbbi 2 éve volt 60 ezer ft, most nem tudom, mennyi. Ezt csak egy alkalommal kapod meg, olyan, mint a kelengyepénz.

Mindhárom juttatást igényelni kell, letölthetsz hozzá nyomtatványt az OEP oldalán ( [link] vagy vehetsz nyomtatványboltban.

A GYES és a családi összesen 39 ezer forint egy hónapra. Onnan tudom, hogy én is ezt kapom. Szó szerint semmire sem elég, úgyhogy jó lesz, ha Apa aktivizálja magát nálatok is, ahogy nálunk tette.


Én egyébként nem munkanélküli voltam, mielőtt elmentem szülni, hanem olyan kevés helyen jelentettek be, hogy nem voltam jogosult a GYED-re... :(


A második gyerek előtt azonban visszamegyek a szakmámban dolgozni, mert még egy gyereket nem vállalok be ilyen kevés pénzből. Nem neki volt nehéz, ő megkapott mindent. Nekünk kellett gyakran még az evésről is lemondanunk...

2010. márc. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Nemigaz!!! Munkanélkülire elmehetsz most is, én is pályakezdő vagyok és nemrégiben regisztráltam be. 1 év múlva még pénzt is kapsz. És a tb-t is fizeti. Komolyan, érdeklődj utána. Én már regisztrálva vagyok, de pénzt majd csak 1 év mőlva kapok, ha addig nem találok valamit.... Ugyhogy ezzel a résszel nem voltáé tisztában, de semmi baj, csak olvass utána.
2010. márc. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!