Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ezt a ciklus.hu-ról linkeltem...

Ezt a ciklus.hu-ról linkeltem be. Ilyennek kell lennie egy "jó" görbének?

Figyelt kérdés

[link]


tehát menzesz első napjától fokozatosan kúszik föl, peteérésnél hirtelen le, majd megint kúszik föl és menzesz előttt közvetlenül leesik és így tovább. jól értelmezem?


ha nincs a hirtelen leesés ciklus közepén, akkor nincs pé?


és ha viszont van, akkor az garancia rá, hogy volt pé?


2010. márc. 12. 09:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia.Szerintem nem kell aggodnod,gyönyörü a görbéd.ÈS a pé is megvolt.
2010. márc. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
ez csak a példagörbe a ciklus.hu-n. csak kérdezem, hogy amiket megállapításnál írtam, azokat jól gondolom-e?
2010. márc. 12. 10:01
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem jól értelmezed.


1. ha nincs leesés, akkor is lehet ovu. (a pé egy folyamat, az ovu a petesejt kilökődése)

2 Ha volt leesés, nincs rá garancia, hogy meg is volt az ovu.


AZ OVU JELE:

a megemelkedett hőmérséklet!!!

2010. márc. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Összefoglalom, mitől jó egy görbe. :-)


Tüszőrepedés után, a ciklus második felében (luteális fázis) elkezd felfelé kúszni, és fenn is marad az átlaghőd fölött legalább 12-16 napig. Ebből tudod, hogy megvolt a tüszőrepedés.


Most foglalkozzunk a ciklus első felével (follikuláris szakasz). Menszesz előtt-alatt-után leesik a hő, és nagyjából eléri a minimumot, vagy alaphő körül mozog. De cikk-cakkolhat is, sőt: igazából bármi történhet ebben a szakaszban, az mind normális és abszolúte lényegtelen. Tüszőrepedés előtt aztán sok nőnek egy napra hirtelen leesik a hője, de nem mindenkinek, és ez nem kötelező "része" a jó görbének. Csak az a lényeg, hogy tüszőrepi után felmenjen és fenn is maradjon.


És még ebből sem lehet babára mövetkeztetni, csak arra, hogy a petefészked jól működik, az érett petéd kiszabadult, és a sárgatest szépen termeli a progeszteront, ami a beágyazódásért felelős hormon.


Jó babásodást!

2010. márc. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszönöm. most segítettetek, mert tényleg rosszul értelmeztem.


akkor most durva becslésként megállapíthatom, hogy szokott lenni pé, mert: menstruáció környékén 36.2-4 a hőm, míg ciklus vége fele általában 37.0-37.2.

tehát valahol volt pé, csak ennyiből még azt nem tudom, hogy hol

2010. márc. 12. 10:34
 6/10 anonim ***** válasza:

Belinkeled? :-) És segítünk megállapítani.


Addig pedig a következő a tanácsom: a ciklus utolsó napjától számolj vissza 12-16 napot, és nézd meg, hogy ezek közül melyikenk kezd el emelkedni a hőd. Az az ovud napja. Ha a folyásodat is nézed mellé, az plusz segítség, mert az ovu napja az utolsó tojásfehérjés folyásos nap, vagy az azt követő első szárazabb nap szokott lenni.

2010. márc. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
még nincs meg, mert tegnap kezdtem el vezetni. de köszönöm előre is a felajánlást. kb egy hónap múlva linkelek :)
2010. márc. 12. 10:45
 8/10 anonim ***** válasza:
10.29! Magam sem fogalmazhattam volna jobban. Ezt próbálom én is leírni, de ilyen jól még nem ment. Tökéletesen összefoglaltad, innen fogom kimásolni, ha valaki kérdezi.:)
2010. márc. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kedves vagy, köszi. :-) Csak az elgépeléseimet javítsd ki.. :-)
2010. márc. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
:)
2010. márc. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!