Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek szedhetem így...

Szerintetek szedhetem így tovább az Elevitet?

Figyelt kérdés

Az a baj hogy fekete tőle a székletem, amit vastúltengés okoz, tehát ezzel a vitaminnal már túl sok a vas a szervezetembe, amint abbahagytam most megint normális. Olvastam hogy a vastúladagolás mérgezést okozhat, valamint hasmenést,hányást is ezért félek szedni ha összejönne a baba akkor többet ártok mint használok, vagy szedhetem így is tovább?

Másik kérdés egy kicsit eltér, olyan 10-13.-a körül volt az ovum, pontosan nem tudom direkt nem figyelgetem görcsösen, péntekre nem várom, és ma reggel nagyon kevés barnás folt volt a bugyimon, ez lehetett az a bizonyos beágyazódási vérzés? Tegnap égett a gyomrom, feszülget a hasam de különösebb tünetem nincs, csak most megláttam, esetleg reménykedhetek ? :)



2015. júl. 20. 12:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Ne szedd, hisz negatív tüneteket okoz nálad, akkor miért szednéd.
2015. júl. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Válts Femibionra, vagy Hipp Natalra.
2015. júl. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Még "jó" hogy a nagy kiszerelést vettem meg! :)

Miért amúgy ezekben nincsen vas? Régen is tinédzserként is problémám volt egyszer vashiánnyal, utána meg túladagolással, ezért nem piszkálnám ezt a készletemet..

2015. júl. 20. 13:15
 4/9 anonim ***** válasza:
De van ezekben is, az összes terhesvitaminban van, de meg lehet próbálni ezeket, hátha máshogy szívódnak fel (pl. a Hipp Natal egy gyümölcs-zöldségalapú koncentrátum, minden vitaminból kevesebb van benne, mint pl az Elevitben, vagy a Gravidában, de ami benne van, annak jobb a felszívódása), vagy megbeszélni az orvosoddal külön egy vitaminösszeállítást, ha egyáltalán nem akarsz semmilyen vastartalmú készítményt szedni.
2015. júl. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szedjél folsavat azt csókolom.. én pont ezért nem szedtem tervezéskor terhesvitamint, nyáron rengeteg vasam volt, laboros papíron néztem egyet és decemberben nem mertem szedni.

Az elevit meg a legnagyobb vas bomba ha jól tudom. Folsav elég. Ha nagyon szeretnél multivitamint szedni, akkor se terhesvitamin szerintem, elég egy sima multi, amiben kevés vas van de azok közül kell lennie vas nélkülinek is. Terhesvitaminok közül nem tudok vas nélküliről.

2015. júl. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 piroska és a farkas ***** válasza:
Én annakidején kétnaponta szedtem csak az elevitet, a 20. hétig, onnan azt sem. Most a pozi teszt előtt elkezdetma folsavat, pár hete váltottam elevitre, de jo, h írod ezt a vastúladagolást, mert néhány napja nem értem a szineimet... lehet, h sok. De az maga lenne a csoda, az előző végére az infúzioig jutottam :)
2015. júl. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ööö, azért multivitamin szedése előtt konzultálj az orvossal is, mert nem mindent lehet szedni, pl. nem szabad extra A vitamint bevinni, és pont emiatt nem lehet májat sem enni, szóval azért nem mindegy az sem, hogy milyen multivitamint szedsz. Nekem van egy nagyon klassz, természetes alapú vitaminom, amit még korábban szedtem, de szólt az orvos, hogy csak kismamáknak készültet szedjek, vagy mutassam meg, hogy milyet, mert nem mindegyik jó egy terhes nőnek.
2015. júl. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm akkor majd mindenképp konzultálok dokival, addig nem szedem! :)

És második kérdésre tudnátok még válaszolni? Megköszönném! :)

2015. júl. 20. 16:35
 9/9 anonim ***** válasza:

Lehetett, de azt azért tudni kell, hogy a nőknek csak kb. 20%-a tapasztal beágyazódási vérzést, ha nem tudod pontosan az ovudat, akkor akár amiatt is lehetett, az sokkal gyakoribb. Ha egyébként óraműpontos, 28 napos ciklusaid vannak, és nem szoktál a menzeszed előtt pár nappal barnázni, akkor lehet a beágyazódás miatt is.


Folsavat szedj amúgy mindenképpen, lehetőleg olyat, ami mellett van B12 is, mert az kell a felszívódásához. A B vitaminokat amúgyis szedheted, valamint fontos ilyenkor még C, és a D vitamin is. Az E vitaminról megoszlanak a vélemények, de amiket felsoroltam, azokat nyugodtan szedheted, és érdemes is.

2015. júl. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!