Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Régóta próbálkozók! Hogy...

Régóta próbálkozók! Hogy viseltétek hogy 2 . babával várandós Sarka Kata?

Figyelt kérdés

nem azért, de én nagyon irigy lettem!Mert nem rég szült 1 éve, most meg 3 hónapos!!!én meg évek óta küzdök!másban hogy csapódott ez le??

mert kérdem én mi gondja van akkor ennek a nőnek ,mert pénze is van a férje kitudja hány milliót keres, és 2. babájával is terhes ...


2010. márc. 5. 12:58
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Sarka KATA HAJDu PÉTER FELESÉGE!
2010. márc. 5. 18:10
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
És ki az Hajdú Péter? :D Most komolyan kit érdekelnek az ilyen tv-s celebek? Nem mindenki mónikasón meg sztárújságokon él! Én egyik rádióban sem vagy normális tv műsorban nem hallottam a nevüket... Persze nem is a Győzike szintű műsorokat nézem mint a kérdező...
2010. márc. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
19%
lehet keverem valakivel, de a hajdú péter az nem sportriporter volt régebben? irritáló stílusú, nyálas hülyegyerek, aki miatt hang nélkül néztem a meccseket mikor terhes voltam...de lehet keverem valakivel...
2010. márc. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Atv 2őn, a frizbi című műsort vezeti, idióta stílusú, kerekfejű emberke!A felesége meg vetkőző nő volt egyik magazinban.
2010. márc. 5. 18:58
 25/25 anonim ***** válasza:
81%

Az emberi hormonális működés legfőbb szabályozó szerve az agyban található hipotalamusz-hipofízis egység. Stressz esetén a hipotalamuszból a kortikotropin felszabadító hormon (CRH) választódik ki, mely gátolja a szaporodást. Így ha stresszt élünk át, ezzel mintegy a veszélyes környezetet jelezzük az agyunknak, ami a CRH hormonon keresztül megvéd minket attól, túlterheljük szervezetünket egy esetleges terhességgel. Az éhezés, az alacsony vércukorszinten keresztül szintén megnöveli a stresszhormonok mennyiségét, s hasonlóan a szaporodást gátolja. CRH-t a terhes méh is termel, ez azonban ellentétes hatású, a hipotalamusz CRH termelését gátolja, azaz védi a terhességet, később pedig egy meghatározott CRH szint elérése az, ami beindítja a szülést.


Krónikus stresszben, szorongásos állapotokban, s depresszióban a vér hipotalamikus CRH szintje nagyon magas. Ez a magyarázata annak, hogy depresszió illetve szorongásos állapotokban miért gyakoribb a meddőség, és a koraszülés. Meddőség esetén teljesen gátlódik a szaporodás, koraszülés esetén a terhes méh által termelt CRH nem tudja visszaszorítani a magas hipotalamikus CRH-t, s a két CRH együttes hatásaként létrejön a vetélés. A gyermekkori pszichotraumák, bántalmazások, elhanyagolások élethossziglan megemelhetik a vér CRH szintjét, s ezzel előidézhetik a terhesség negatív kimenetelét.


Mindezek fényében érthetőbbé válik, hogy a meddőség kezelésére adott hormonkészítmények miért nem hatnak némely esetben. A szervezet küzdelme a terhesség bekövetkezte ellen gyakran erősebb, mint a kezelések.


Olykor a depresszió vagy szorongás az, ami meggátolja a terhességet, máskor a depresszió később alakul ki a meddőség elleni kezelés következtében, az ekkor átélt félelmek, szégyen, bűntudat következtében, s rontja a további kezelések esélyeit.


Depresszió, szorongás


Az emberi lélek bonyolult és érzékeny. A tudat alatt elfojtott félelmek akár a szüléstől, akár a szülőszereppel járó felelősségtől, egyaránt meddőséget okozhatnak. A párkapcsolatban való bizalom hiánya, szintén meddőséghez vezethet. Kora gyermekkorban a szülőkhöz való kötődés elégtelen volta, az érzelmileg hideg szülő- gyermek viszony, a korai gyermekkori traumák , szeretett személy elvesztése, haláleset, rossz házasság, egy eltévesztett életpálya, egyéb kudarcok, tartós érzelmi megterhelés egyaránt okozhat olyan depressziós illetve szorongásos állapotokat, melyek meddőséggel járnak.

Ezek az állapotok pszichoterápiával jól kezelhetők, s ezzel a teherbe esés esélye is jelentősen nő.

2010. márc. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!