Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Molett nőként esélyem sincs...

Molett nőként esélyem sincs teherbe esni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Én egy elkeseredett molett lány vagyok.1 éve próbálkozunk a párommal és mint kiderült hiába.Több orvosnál jártam.

az 1:azt mondta semmi probléma(ez teljesen a próbálkozás elején volt)

a 2.:Vérvétel után azt mondta semmi probléma és akadálya a terhességnek.Nem titok a súlyom,hiszen ezt nem lehet elrejteni és Ő azt mondta semmi probléma ezzel....

néhány hónap múlva amikor kértem hogy gyógyszert vagy valami módszert ajánljon,akkor az volt a válasz maga kövér fogyjon le:(

a 3. orvos a vérvételből megállaptotta,hogy nem mükődik a pajzsmirigyem és nincs is peteérésem sőt a ffi hormonom is magas.Tudna adni gyógyszert,de nem ad mert fogynom kell,mert terhességi mérgezésem lesz 5 hónapos terhesen és Ő ezt nem kockáztatja....(korrekt orvos)

Ami inkább boszant,hogy a molett nők anyaságának esélye sincs az orvosok szemében.

Van 2 ismerősöm az egyik kb:20 kilóval nehezebb mint Én és simán sikerült neki...

A másik pedig 10 klóval könnyebben ugyan de egézséges gyermeket szült magas cukorral és vérnyomással...

Nekem már esélyem sincs?

Köszönöm a válaszokat


2008. aug. 31. 21:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképp nem derült ki mi a súlyod..de nem ezen múlik.

Ha a pajzsmirigyprobléma okozza a többletsúlyt nemigen tudsz lefogyni, legalábbis nem könnyű.

En 52 kiló voltam, azt mondták hízzak, prolaktinszintre kaptam gyógyszert, híztam 3 kiló és sikerült a baba, de ez nem a hízás miatt volt, és a fogyás miatt sem lenne .

Rendbe kell tenni a hormonjaidat, hogy legyen peteérésed, ehhez pedig mindenképp gyógyszer kell..kezelni kell a pajzsmirigyproblémát is, ha pedig terhes leszel, akkor figyelni kell a pajzsmirigyedre, a hormonokra..aztán majd figyelni kell a súlyodra is, de simán lehet babád, csak megfelelő ellenőrzés kell.

A barátnőm 95 ről indult és sikerült neki is a baba, most vigyáznia kell, mert aterhességi cukorbetegség kialakult nála, 2 kilót szedett fel, de nincs gondja...neked issikerülni fog és ha nagyon figyelsz nem lehet baj sem.

Keress egy magándokit, ha az sztk-s nem jó és mondd el neki részletesen mi a helyzet , vidd el az eredményeidet és úgy kérj segítséget!

Sok sikert kívánok!

2008. aug. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia!A tünetekből ítélva PCO gyanus vagy,ami tényleg orvosi,gyógyszeres kezelést igényel és ez is oka lehet az elhízásodnak.Abban igaza van a dokidnak,hogy fogynod kell,mert ahogy a túl alacsony súly,úgy a nagy súlyfelesleg is akadályozza a teherbeesést.Szerintem érdemes lenne dietekustól segítséget kérned.Kisebb súlyfelesleggel a terhességet is könnyebb végigvinni és utána sem mindegy mennyi plusz van rajtad.Én 95 kg-ról kezdtem a terhességet és most a szoptatás után erősen diétázom,mert 107 vagyok,ami nem kevés.Viszont az érdekes,hogy 5 kg fogyás is segített teherbeesnem,de az is igaz,hogy nekem csak a progeszteronszintemmel volt gond.
2008. aug. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én láttam már jó pár molett nőt a környezetemben kisbabával :) szerintem ők olyan 100-120 kg-osak lehettek. Sok sikert !
2008. aug. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
menj el egy jó endokrinológushoz, aki tud segíteni a hormonproblémádon. nem a plusz súlyfelesleg miatt nem tudsz teherbe esni, hanem a rossz pajzsmirigyműködés + ffi nemi hormonok miatt. Irány a doki, minél hamarabb!!!
2008. aug. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a pajzsmirigyproblemadat kezeled,akkor van eselyed lefogyni es teherbeesni,sot feltetlenul be kell allitani a TSH szintet,mert ha nem mukodik normal ertekek kozott a pajzsmirigyed es terhes leszel,ertelni fogyatekos gyereket szulhetsz!
2008. aug. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szió. én 120 kilós voltam (165 centi), amikor ugy dontottem, hogy le szeretnek fogyni.

Elmentem orvoshoz, hogy hormonzavaros vagyok e.

Policisztás ovárium szindrómám volt.

Az első orvos (bar tunder volt), csak tunetkezelni tudott volna antibaba tablettaval (!! (diana 6al vagy mivel), mondtam kosz nem, és veletlen elkeveredtem egy orvoshoz, aki merckformint irt fel (ezt cukorbetegek szedik, bar en nem vagyok az)

Kb egy evig szedtem, bar a doki azt mondta fel evig kell, nott a tesztoszteronom, hullott a hajam, mint a fene, de ezzel egyutt elkezdtem a 90 napos dietat, amit kb masfel honapig csinaltam, de ugy megindult a fogyas, hogy az elso honapokban leadtam 10 kilot, abban az evben meg 10et, és a kovetkezo evben meg 20at (Csak figyeltem mit eszek, meg beiratkoztam hastáncra)


80 kiló még mindig sok volt a 165 centihez, és még 10 kiló volt a "cél", amikor véletlen elszakadt a gumi, és a párommal ugy dontottunk, hogy akár ne is védekezzunk tobbet, ideje a babónak.

Elmentem nodokihoz, rákszures, vervetel, miegymas.

(Nem szólt a pehelysúlyom miatt :))

Elso honapban semmi. A nodookim felvilagositott, hogy havonta kb 20%unk van a babara, ha minden masnap szerelmeskedunk, de ha nagyon turelmetlen vagyok (az voltam, mert nagyon rossz volt latni a negativ tesztet, es a parom is magat hibaztatta), adott egy teljesen homeopatias szert, ami tiszta gyogynoveny, nulla hormon (mastodynon).

Bár érezhetoen rendbetett lenn (annak ellenere, hogy semmi bajom nem volt, nem jott a babó.

Ezért a nodoki mondta, hogy első fokozat, a legenyhébb "turbozas", ha szeretnem, akkor ir fel clostyt, ami azt csinalja, letiltja az agyba a peteérésért felelős mirigyet, es amikor befejezem a gyogyszer szedeset, a testem "rádöbben", hogy nekem marhara nincs peteérésem, ezért jól ráhajt.

(Vagy valami hasonló).

Így belegondolva elég ijesztő volt, de ez már a harmadik hónap volt negativ teszttel,de aki nem mer, az nem is nyer alapon, szedtem.

Sikerult.


Most 13 hetes, és 7 napos vagyok, tokeletesnek tunik minden egyelore, szepen fejlődik a babó, papírforma minden adata, én meg 89 kiló vagyok, mert az elso harom honapot vegigfekudtem, és rengeteget ettem, hánytam, ittam, sajnos nem mozogtam, talan majd most, ha mulik a szedules.


Nem irtad hany kiló vagy, én igen, remélem segitett.

2008. szept. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

az elozo valaszado vagyok.

elfelejtettem irni, hogy a policisztas ovarium szindroma (PCO) bár cisztanak hivjak, hormonzavar, pajzsmirigy.


És nekem még a terhesség alatt is magas volt a tesztoszteronszintem (két dolgot karikazott be a leleteimen a nodoki, hogy magas a sargatest hormon szint, meg magas a tesztoszteron). Ez van.


A másik,hogy azért az utobbi vizsgalaton most rámszolt a nodoki, hogy probaljak ne nagyon hizni :D Próbálok :))


A harmadik, hogy clostyval elsore sikerult :)


Szoval probald rendbeszedni a szervezeted ahogy lehet (nem elsosorban a fogyast ertem rajta, hanem egeszseges eletmod, vernyomas, koleszterin, stb), és úgy menj el dokihoz, hogy ennyi kiló vagy, de ilyen az eletmodod, és megteszel mindent, stb.


Ha pesti vagy, és kuldesz privit, megadom a nodokim szamat, nagyon rendes, naprakesz (sok nodokival ellentetben), stb.

2008. szept. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

szia.nővéremnek pajzsmirigy elégtelensége van.113kg.most lesz 40 éves.5 gyereket szült!összesen 7 terhessége volt.

én 52kg vagyok,30 éves.elvileg egészséges,és 10 éve nem jön a baba. szóval ezzel csak azt akartam mondani,ne keseredj el.attól hogy molett vagy még lehet babád!!sőt!biztos lesz is.légy türelmes,ne görcsölj rá.csak természetesen.biztos jó anya leszel.jönni fog a babód.

2008. szept. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!