Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vetélés után a terhességi...

Vetélés után a terhességi teszt kimutatná ha baba volt?

Figyelt kérdés
2010. febr. 25. 18:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
8%

Ne haragudj, de a kérdésed totál értelmetlen.

1. Ha vetélésed volt, terhes voltál.

2. Ha elvetéltél, nincs baba. Tehát a teszt nem mutatna ki semmit.

3. Honnan tudod, hogy elvetéltél? Megállapított terhességed vérzéssel végződött? Mert akkor a teszt megint nem mutatna semmit.

Nem értem...

2010. febr. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Egy darabig mutatná a HCG hormont, mert azt rögtön nem viszi ki magával az embrió vagy magzat, de pár nap és az is kiürül. Ez érvényes vetélésre és abortuszra is.
2010. febr. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
vetélés után nem azonnal esik le a hcg szint, tehát elképzelhető, hogy 1-2 hétig a teszt még mutat terhességet.
2010. febr. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

vetélés után a teszt mutathat-e pozitívat?

csak kíváncsiságból mert mindenhol mást írnak...

2010. febr. 25. 18:19
 5/11 A kérdező kommentje:
köszönöm így már világos:)
2010. febr. 25. 18:20
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik barátnőmnek 5 napot késett a vérzése, aztán megjött neki. Még tesztelt egyet gyorsan, és pozitív volt. Azaz baba volt, a dologban, csak nem maradt velük. :-(


A válaszom igen: vetélés után egy ideig a terhességi teszt még kimutathatja, ha volt baba.

2010. febr. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Igen kimutatható még egy rövid ideig.

Ha huzamosabb ideig is pozitív a teszt, lehet, hogy nem jól tisztult ki a méh, és maradhatott szövetdarab, ami esetleg közrejátszhat a hcg termelésben.

2010. febr. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egy ideig még mutathatja - mivel a hormonszint lassan csökken. Kedves első: nekem sokáig még az orvos sem tudta megmondani, hogy baba volt-e vagy nem, mert egyszerűen felszívódott a magzat, egy apró felritkulást mintha láttak volna egyszer uh-n, de nem mondta ki soha senki, hogy terhes voltam - mégis vetélésként éltem meg. Nem minden fekete vagy fehér! A teszt pedig egy darabig még mutathat pozit, a hormonszinttől függően (nekem a laborom is pozi volt, mégsem volt baba sehol - szemmel láthatóan).
2010. febr. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A terhességi teszt egy lepényhormon (HCG) kimutatásán alapszik. Ez lassan ürül a szervezetből, a terhességi tesztek meg nagyon érzékenyek. A HCG a csúcsát a 9. héten éri el, azután csökken. Koraai vetélésben tehát még hetekig pozitív marad a terhességi teszted.
2010. márc. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Szia! Látom meg oszlanak a válaszok. Nekem már sajnos kilenc vetélésem volt. A vetélés után még egy napig mutatja ki a teszt, de ha orvoshoz mész akkor meg látod az ultrahangon a beágyazódás helyét! Amúgy nem feltétlenül jár vérzéssel vagy fájdalommal a vetélés! És azt úgyis észre veszed mivel általában érzed és utánna látod is a magzatot!
2010. márc. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!