Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Méhenkívüli terhesség! Leírnád...

Méhenkívüli terhesség! Leírnád a történetedet ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2010. febr. 25. 15:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

szia.2007-ben volt méhenkívüli terhességem.nagyon szerettük volna a babát,de a jó isten nem igy gondolta.:(nekem viszonylag hamar kimutatta a teszt.de nem birtam elmenni a dokimhoz,igy rá vártam pár napot.aztán olyan furcsán kezdett fájni a hasam.másnap kórház,vérvétel aztán haza,aztán vissza mivel véreztem.uh nem láttak semmit,és ugy döntöttek hogy megmütenek.laporoszkopiával.borzasztó élmény volt.ráadásul péntek 13-án mütöttek.azt persze senki nem mondta hogy mikor felébredek majd lóg belőlem egy cső és iszonyatosan fáj.én elájultam a tusolóban annyira zavart.másnap vették ki.egész éjszaka bőgtem,és semmit nem aludtam.reggel mikor a doki kivette megváltás volt,onnantól szaladgáltam.engem mind lelkileg,mind fizikailag nagyon megviselt.még most is,pedig azóta kárpótolt az isten.2008.decemberében megszületett a lányom.

hát ennyi lenne.biztos hogy méhenkívüli terhességed van?vagy még csak gyanú?

2010. febr. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%
Hát nem az én történetem, de gondoltam megosztom veletek :) A szakdolgozatomba is belekerült. Volt rá példa, hogy ugye méhen kívüli terhesség esetén a méhen kívül "ágyazódik be" a baba és nos ez a baba a májban volt. Sokáig nem tudták mi a gáz, megmondom őszintén utolsó gondolatom lenne nekem is, hogy valakinek gyerek van a májában. Elég elképesztő dolog és egyszer fordul elő ilyen, tehát ne ijedjetek meg, pusztán csak megosztottam veletek, mint érdekességet :)
2010. febr. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
első vok.nem semmi hogy ilyen megtörténik.
2010. febr. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Gyanú van rá, mert nem látszik semmi az uh-n. más tünetem jelenleg nincs, viszont nekem későn mutatta csak ki a teszt és rohamosan nő a hcm-m onnantól. Köszönöm, hogy leírtad a történetedet, gratulálok a lányodhoz!
2010. febr. 25. 17:52
 5/15 anonim ***** válasza:
Szia! Jajj sajnálom :( Én a 2. vagyok. Ha későn volt ovud, akkor talán ezért nem látszik még az ultrahangon. Méhnyálkahártya? Megnagyobbodás? Milyen idős a terhességed?
2010. febr. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Elsején volt ovulációm, ez 100%. Ez már keményen az 5. hét közepe-vége sajnos.
2010. febr. 25. 18:25
 7/15 anonim ***** válasza:

Nekem decemberben volt egy méhen kívüli terhességem. A sok csalódás után nem is reménykedtem a pozitív tesztben, sírtam örömömben. Folyamatosan barnázgattam, enyhe vérzés, rózsaszínes folyásom volt. Nem aggódtam, mert minden ismerősöm, akinek már van gyereke, nyugtatgatott, hogy ez normális, meg hormonváltozás, meg ilyen sokaknak van... De az ötödik hét elején nagyobb mennyiségű vér volt, megijedtem, felhívtam a dokim asszisztensét, aki mondta, hogy biztos, ami biztos alapon menjünk be az ambulanciára. A doki nagyon rendes volt, kérdezte, hogy hány tesztet csináltam stb., de az uh semmit sem mutatott, pedig már petezsáknak vagy valaminek látszódnia kellett volna. Vérvételre küldött. Ez volt egy vasárnap. Kedden már erősebben véreztem, akkor ismételtük a vérvételt, nőtt a hcg szint, de csak másfélszereződött, és nem duplázódott, mint ahogy kellett volna. A hatodik hét elejétől már a kórházban feküdtem megfigyelésen, mert akkor a petevezetékben megtalálták. Mivel pcos vagyok, cisztás a jobb petefészkem, nem nagyon termel petesejtet, ez pedig a bal oldalon volt. A dokim nem akart műteni, mert az a petevezeték kivételével járt volna. Így egy Methotrexat nevű gyógyszert kaptam, amivel elölték a "dolgot". (Nem volt se keringés, se szívhang, úgyhogy még nagyon korai stádiumban halt el szegényke.)

21 nap kórház, 2 napont uh, vérvétel, a végén úgy néztem ki, mint egy drogos, már alig találtak vénát....

Borzasztó volt végigcsinálni, a testem gyorsan gyógyul, de a lelkemnek még kell idő. Még most is nehéz beszélni róla, sokáig számolgattam, hány hetes terhes lennék...

Kívánom, hogy neked ne kelljen átélned ilyet, inkább legyen több felesleges uh-od, vérvételed, minthogy baj legyen.

Az érdekességhez: az egyik "lakótársamnak" a kórházban a petefészekben volt, már látszódott az embrió.

2010. febr. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Borzasztó, nagyon sajnálom :( Akkor gondolom, ti is régóta vártatok már a babára :(
2010. febr. 26. 10:20
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy leírtad és jobbulást kívánok a lelkednek!
2010. febr. 26. 10:22
 10/15 anonim ***** válasza:

Nagyon aranyos vagy, köszönöm!

Egyébként már két éve próbálkoztunk.

2010. febr. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!