Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha nincs menzi, nincs peteérés...

Ha nincs menzi, nincs peteérés sem?

Figyelt kérdés
3 hónapja nem szedek fogamzásgátlót. Kétszer volt már menzim, de már másfél hónapja nincs (nem vagyok terhes). Betudom eddig annak, hogy a gyógyszer után még nem állt vissza a hormonháztartásom. De így hogy nem jön meg a menzim, attól még lehet peteérésem? Vagy csináljak a hónap minden napján ovutesztet, hogy megtudjam a menzi nélküli hónapokban van e peteérésem?
2008. aug. 30. 14:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Akkor tuti nincs peteérés, ha nem menstruálsz. Én a helyedben sürgősen kideríteném, miért maradt el. Ha idősebb vagy, akkor lehet korai klimax, ha nem, akkor esetleg ciszta, vagy valamilyen hormonális rendellenesség.
2008. aug. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azért nem eszik azt olyan forrón! Nem kell rögtön rákot diagnosztizálni az emberre mert kimarad egyszer a menszesze. Nyugodj meg semmi gond, egyszerüen csak tisztulsz kifele, rendbe fog jönni.
2008. aug. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
23 éves vagyok. Voltam dokinál, amikor abbahagytam a fogamzásgátlót, mondtam babát akarunk azért hagytam abba, nézze meg rendben vagyok e. Ultrahangot csinált, hormonvizsgálatot meg ilyeneket akkor még nem. De azt tervezem, hogy várok még egy hónapot, és ha addig sem fog megjönni, akkor visszamegyek hozzá, hogy hozza meg gyógyszerrel, mert nem szeretnék úgy járni, hogy hónapokig nem jön meg, és így esélyünk se legyen addig a babára.
2008. aug. 30. 14:27
 4/8 anonim ***** válasza:

jól teszed menj csak vissza, ha látod, hogy nem jön helyre..nekem a HARMONET nevű annyira bekavart 24 évesen hagytam abba, össze vissza jött meg, míg kivertem a dilit a 4. orvosnál, hogy addig nem megyek ki amíg nem mondja meg mia baj, kiderült, kezelte, most 27 évesen lettem terhes..3évig szenvedtem.

Nem hinném egyből hogy ez a baj, de ha tényleg úgy látod, hogy nem normális a dolog és 35 napnál esetleg hoszabbak a ciklusaid, akkor valamit csináljanak minél előbb.

Aki ezen nem ment át nem tudja.

2008. aug. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :)
2008. aug. 30. 15:05
 6/8 anonim ***** válasza:
Megértelek én is. Nekem a tabi előtt sem voltak rendszeresek a ciklusaim, de mióta abbahagytam... semmi... Én 5 hónap után mentem dokihoz, egy nem csinált semmit, csak meghozta duphaston-nal, aztán váltottam, és képzeld, kiderült, hogy a női nemi hormonjaim rendben vannak, de a pajzsmirigyem rendetlenkedik! Szóval, bármi lehet, amire nem is gondolsz... Mielőbb doki, - de valami alaposabb, inkább vészmadár fajta, nekem egy ilyen doki vált be!
2008. aug. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem ne aggódj!!! Én március 11-én hagytam abba a gyógyszer szedését, május 15-én menstruáltam utoljára, aztán nekem sem jött meg. június 26-án meg teherbe estem. Másfél hónappal az utolsó mensi után. Én is azt hittem, most tuti nem lehetek terhes. És tessék! Most 12 hetes vagyok.

2008. aug. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Peteérés nincs ha nincs menzi. De nyugi, nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolni. Amikor én abbahagytam a gyógyszert nekem is nagyon sokat késett pedig az előtt sosem maradt ki. Kell most egy kis idő míg helyreáll mindent, aztán a következő menszesz után már jöhet is akár a baba.
2008. aug. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!