Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lett valaki terhes menstruáció...

Lett valaki terhes menstruáció idején? Szabályos,28 napos ciklusnál?

Figyelt kérdés
28 napos minden ciklusom, peteérés 14. napon. Most olvastam utána, ez igazából azoknál jelenthet rizikót, akiknek nem szabályos a ciklusa, korábban van peteérés, vagy nem is tudják biztosra kiszámolni. Nem kell lehurrogni, csak 28 évesen felvetődött bennem ez a kérdés. Tisztában vagyok vele, hogy peteérés előtt egy héttel azért már eléggé rizikós.
2015. máj. 15. 09:38
 1/7 anonim ***** válasza:

kamasz korom óta szabályos 25-26 napos ciklusaim vannak, e mellett a 22. napon estem teherbe...


Előtte sokszor voltunk együtt középidőben és semmi.


Ilyenre ne alapozz ha védekezni akarsz.

2015. máj. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szabályos, 28 napos ciklusnál 5. napon, menstruáció alatt estem teherbe. Fogalmam nincs, mikor volt a peteérésem. Ha nem szeretnél gyereket, akkor minden nap rizikós, előfordulhat spontán peteérés is.
2015. máj. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2015. máj. 15. 10:18
 4/7 anonim ***** válasza:
Két lányunk van, tervezettek, az első a 3., a második a 27. ciklusnapon fogant. A ciklusaim szabályos 28 naposak, mióta az eszemet tudom. (A másodikat most várjuk, 26 hetes vagyok, vele a szokatlanul sok késés miatt többször teszteltem a 30. naptól, de csak a 40. napon lett pozitív a teszt, és a méretei alapján is a ciklus legvégén fogant. Az elsővel meg már a 23. napon is hánytam, a teszt meg esti vizeletből erős pozitív volt, aznapi uh szerint is korábban fogant.)
2015. máj. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tök mindegy, hogy valaki spontán peteérésnek vagy ciklus félreértelmezésnek nevezi a dolgot. A lényeg szempontjából tök mindegy, mert tény, hogy a ciklus bármely napján teherbe lehet esni.


Az ember azon ritka élőlények egyike, aki nem csak az "ivarzás" időszakában közösül, ezért az ivarzás látható jelei fajunknál megszűntek. Nyilván nem véletlenül van aki az 5 napon és van aki a 27-en esett teherbe.


Tankönyvi esetben persze nem fordulhat elő "spontán peteérés", és ha valaki jól bemagolta az anyagot akkor az írhat ilyen blogot, de az életben sok minden megtörténhet.

2015. máj. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Viszont a spontán peteérést orgazmus válthatja ki, ha jól tudom. De mi van akkor, ha nekem nincs orgazmusom? Akkor a peteérés kizárt...
2015. máj. 15. 14:43
 7/7 anonim ***** válasza:
Az kár.
2015. máj. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!