Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ikerterhesség esélyét mivel...

Ikerterhesség esélyét mivel növelhetem meg?

Figyelt kérdés
Sziasztok!24éves nő vagyok ,és ikreket szeretnék szülni.Az oka,hogy édesanyám és a testvére is kétpetéjű ikrek,és a mai napig nagyon jó a kapcsolatuk,és én is imádnám ha kettőt láthatnák egyszerre felnőni és a családban mindenki örülne.A férjemnek a papájának is volt egy ikertestvére ők egypetéjű ikrek voltak.Mivel növelhetném meg ez esélyeimet még ,hogy ikreket szüljek?

2015. ápr. 17. 13:26
 1/6 anonim ***** válasza:
A lombik megnöveli az ikerterhességek számát, mivel általában egyszerre többet ültetnek vissza. De még akkor sem 100%, hogy mindegyik megmarad.
2015. ápr. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Beültetéssel. Természetes módszer sajnos nincs rá, csak a genetika.
2015. ápr. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az, hogy két testvérnek mennyire jó a kapcsolata gyerekkorban, és később, felnőttként, az nem azon múlik, hogy ikrek-e vagy sem.


Az ikerterhesség több szempontból fokozott kockázatot jelent, ami miatt lombik beavatkozásnál is igyekeznek elkerülni azzal, hogy már nem ültetnek vissza kettőnél több embriót.


Te lehet, hogy csak jó példákat láttál ikerbabák kapcsán, az én környezetemben meg van, akinek huszonévesen alig 7 hónapra születtek meg az ikrei egy kiló körüli súllyal, hetekig kétséges volt, hogy életben maradnak-e, aztán később több szemműtétre volt szükségük, és évek alatt érték utol a kortársaikat.


Van, aki a szülés előtt több, mint két hónapot töltött kórházban fekve, infúziókon, hogy megakadályozzák a koraszülést, vagy legalábbis kihúzza a 8. hónapig.


És vannak olyan ismerőseim (egy nagyon kedves házaspár), akik egy olyan lány ikerpárt fogadtak örökbe, akikről azért mondtak le a vér szerinti szüleik, mert a koraszüléssel összefüggő okból maradandó károsodást szenvedtek.


Szerencsére az ikerterhességek túlnyomó része komplikációmentesen lezajlik, de még ha lehetséges is volna valamivel növelnetek az ikerterhesség esélyét, akkor sem biztos, hogy bölcs dolog lenne bármi módon beavatkozni a természet rendjébe.


De ha foglalkoztat ez a kérdés, szerintem érdemes lenne egy szülész-nőgyógyász véleményét megkérdezned erről a témáról.

2015. ápr. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is ikreim vannak, de meg csak 8 honaposak. :) Az eselyet lombikkal tudod novelni, meg azzal, ha varsz 30 eves korodig a babaval, ugyanis pont az a hormon teszi lehetove az egyszerre 2 petesejt megereset, ami egyben csokkenti is a petesejtek szamat az oregedessel a noi szervezetben. Amugy a genetika is szamit. Ha anyai agon ennyi iker van, akkor is jo eselyed van ikreket szulni, ugyanis ha anyai agon hajlamosak a nok egyszerre 2 petesejtet erlelni a szervezetukben, akkor ez a genetika oroklodik. Csak a ketpeteju ikerterhesseg oroklodhet genetikai alapon, az egypeteju nem. :)
2015. ápr. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Folsav szedése bizonyítottan növeli az esélyt de csak 3%-ról 7-re.. szóval az sem sok.


Az egypetéjűeket nem valószínűsíti az öröklés, viszont a kétpetéjűeknél így, hogy anyai vonalon vannak, van esélyed arra, hogy egy hónapban több petéd is megérjen. A Clostylobegyt nevű gyógyszer serkenti a peteérést, és az ezt szedő nők között gyakoribbak a kétpetéjű ikrek.

2015. ápr. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lemaradt: viszont mielőtt nagyon meg akarnád növelni az esélyét az ikreknek (amellett, hogy kicsi rá az esély), azért nézz utána, hogy az ikres anyukák milyen kockázati tényezőkkel kell, hogy szembenézzenek... inkább szülj kettőt kis korkülönbséggel.
2015. ápr. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!