Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mindig ugyanabban az időben...

Mindig ugyanabban az időben kell mérni az ébredési hőt, mennyi lehet az eltérés? 2 óra már sok?

Figyelt kérdés
Akkor már érvénytelen az eredmény?
2010. febr. 16. 07:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia, én úgy tudom, hogy a 2 óra eltérés elég sok, persze attól is függ, hogy mit csinálsz közben, úgy értem, felkelsz és csinálsz valamit, vagy csak tovább alszol két órával.

Én úgy csináltam mindig, hogy ha délutánra mentem dolgozni, akkor is felkeltem, megmértem, max. visszaaludtam.

2010. febr. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem sok! Az a lényeg, hogy a minimum 6 óra alvás meglegyen! Én dierkt rákérdeztem erre a nődokimnál, mert mindenki azt mondja, hogy mindig ugyan akkor kell mérni. Azt a választ kaptam, hogy tök mindegy mikor fekszel, mikor kelsz, csak a 6 óra meglegyen....
2010. febr. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az utolsóval értek egyet!:)
2010. febr. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az a lényeg, hogy alvás közben, nyugalmi állapotban a tested eléri a minimum hőjét, amit a lehető legkevesebb külső tényező (étel, ital, mozgás, ruha, hőmérséklet, idegállapot stb) befolyásol. Ezt mérjük.


Én úgy csináltam, hogy beállítottam a telefonomat mondjuk fél hatra. Fél hatkor megmértem a hőmet, utána kimentem pisilni, majd aluttam tovább édesen. Így mindig ugyanabból az időből volt egy hőértékem, amit összevethettem a többi nap hőértékével, és kaptam egy értékelhető görbét.


Míg aki akkor mér, amikor éppen ébred - hétközben hétkor, hétvégén tízkor -, az csodálkozik, hogy miért cikk-cakkos a görbéje, és miért nem látszik rajta semmi. Én is volt, hogy megmértem reggel hatkor, majd egy moccanás nélkül visszaaludtam és megmértem reggel 8-kor is. Magasabb volt vagy három tizeddel... Mert közben idő telt el, ami alatt a szervezetem kezdett visszaállni a nappali metabolizmusára.


Remélem, segíthettem.

2010. febr. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!