Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha Duphaston szedése mellett...

Ha Duphaston szedése mellett terhes leszek, akkor amikor szünetet kell tartani a szedésben, és elvileg menstruálni kéne, el is vetélhetek a hirtelen progeszteron csökkenés miatt?

Figyelt kérdés
2008. aug. 21. 23:48
 1/10 anonim ***** válasza:
ha megtudod hogy baba hagyd abba. de miért szede?
2008. aug. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Már nagyon szeretnénk babát, de a menstruációm rendszertelen, ezért írta fel a doki. Csak attól félek, hogy szedem, közben terhes leszek, aztán abba kell hagynom 20 nap múlva, amikor még nem tudhatom, hogy sikerült-e teherbe esnem, és elvetélek a hirtelen hormon csökkenés miatt. Mert ezt terheseknek szokták felírni az első trimeszterben vetélés megakadályozására, és nekik fokozatosan kell abbahagyniuk a szedését, nekem viszont hirtelen.
2008. aug. 22. 00:12
 3/10 anonim ***** válasza:
nekem a norcolutot irta fel a doki és nekem is ezért mint neked. nekem aztajánlotta hogy neprobálkozzak a babával addig.
2008. aug. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nekem mondjuk nem mondta, hogy ne próbálkozzunk, de nem volt túl közlékeny. Ha ez így van, akkor megőrülök, mert csak a Duphastont 2 hónapig kell szednem, és a Clostybegytet csak utána kezdhetem el.
2008. aug. 22. 00:30
 5/10 anonim ***** válasza:

A duphastont nem szabad rögtön megvonni csak folyamatosan, teljesen mindegy hogy a mensi helyreállására vagy a terhesség alatt írja fel a doki.

Én a terhesség 5. hetétől szedtem és folyamatosan kellett leállni az orvos utasítására.Beszélj az orvossal.

2008. aug. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nekem csak napi 1-et kell szednem, azt meg nem tudom, hogy lehetne fokozatosan abbahagyni, max. úgy, hogy nem napi 1-et, hanem mondjuk felet, vagy ritkábban, nem naponta. Na mindegy, remélem tudja a dokim, hogy mit csinál, és nem lesz gond. Köszönöm szépen a válaszokat!!!
2008. aug. 22. 20:34
 7/10 anonim ***** válasza:
Ettől én is tartok. Több orvostól is megkérdeztem, azt mondták, hogy remélhetőleg nem okoz gondot. Elvileg a terhesség megemeli a progeszteron szintet, ezért a plusz progeszteron elhagyása nem lesz olyan jelentős változás. Amit szedsz 1 tabletta naponta nem nagy dózis. Én napi 2-t szedek, és a "józan paraszti észre" hagyatkozva fokozatosan csökkentem kevesebbre. Könnyen felezhetőek, sőt még negyedelhetőek is a tabletták.
2008. dec. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azonban, ha teherbe esnél, pozitiv a teszt, és pecsételés, barnázás kezdődik, akkor érdemes azonnal felkeresni az orvost, és akkor lehet folytatni kell a progeszteron pótlást - ha az orvos úgy ítéli meg.

(ilyen esetben vérvétel szerintem megmutatja, kell-e)

2008. dec. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
25. nap előtt pozitív lett a terhességi tesztem. Orvosom azt tanácsolta, akkor ne hagyjam abba, hanem szedjem 12. hétig.
2008. dec. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod!

Gratulálok a babához, és problémamentes terhességet kívánok:)

2008. dec. 16. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!