Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Úgy döntöttünk gyermekünk...

Úgy döntöttünk gyermekünk lesz! Milyen óvintézkedést vezessünk be?

Figyelt kérdés

Szeretném kérni tanácsotokat hogy van e jelentősége hogy mior szeretkezünk? ha naponta az gáz?

Szeretnénk nagyon babát.van e jelentősége mit eszünk??

lehet e valahogy "növelni" az esélyeket??

szivesen fogadok minden segítséget és előre is köszönöm..

üdv!


2008. aug. 19. 10:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az esélyeket növelni a legjobban azzal tudod, ha figyeled a peteérést és akkor vagytok együtt. Van aki azt mondja, hogy nem szabad minden nap üríteni a spermákat, mert akkor gyengébb minőségűek lesznek, illetve csökken a számuk, de ezzel én úgy voltam, hogy csak amiatt, mert babát szeretnénk nem fogom csökkenteni a szeretkezéseink számát, se növelni, hanem mindent rábízunk a természetünkre (elég aktív a szexuális életünk, mi is majd minden nap együtt voltunk).

Egyébként túlságosan rágörcsölni nem szabad. Nekünk kb 5-6 hónap után jött össze a baba úgy, hogy előtte hormonális foggátlót szedtem, az első négy hónapban vadul próbálkoztunk, az utolsóban viszont csak éltük az életünket és feladtuk az egészet. Akkor persze egyből teherbe estem! :-) Szóval csak lazán kezeljétek, már most készítsd fel magad és a párod is arra, hogy nem jön össze egyből és várni kell a babára. Ezt mi is tudtuk, ennek ellenére biztosak voltunk abban, hogy nekünk egyből sikerülni fog és minden hónap végén megvolt a csalódottság, a harmadik hónapban már egy kisebb bőgés is.

Ha eddig nem mérted a hődet, akkor azt érdemes elkezdeni.

Itt sokat olvashatsz róla, de azért röviden összefoglalom: [link]

A ciklus első napja az a nap, amikor a mensid megjön. Innentől kezdve minden nap ébredés után még ágyban fekve megméred a hődet, fontos, hogy mindig ugyanott (én szájban mértem). Ha kevesebbet alszol, előtte való este alkoholt ittál, az mind befolyásolja. Peteérés előtt a hő alacsony, majd a peteérés előtt közvetlenül leesik (állítólag ez nem mindenkinél figyelhető meg, nálam igaz volt), majd felemelkedik és úgy is marad. Ha sikerül a megtermékenyítés és a beágyazódás, akkor a hő fent marad továbbra is, azon a napon is, amikor várnád a mensid, és nekem azóta is ugyanolyan magas, pedig már 25 hetes terhes vagyok. Ha nincs baba, akkor mensi előtt hirtelen leesik kb arra a hőmérsékletre, amit a ciklus első napján mértél. Nekem mindig a 27. napon esett le és 28. napon jött meg. Egyébként egy 28 napos ciklusnál általában 12-14. napon van peteérés.

Ha figyeled két hónapon keresztül a hődet, akkor tudni fogod, hogy neked kb mikor van és én azt tanácsolom, hogy már a várható peteérés előtt is akciózzatok, akár előtte egy-két nappal is, nem kell megvárni, amíg felmegy a hő. A spermák elméletileg akár három napig is életképesek a szervezetedben, tehát elképzelhető, hogy ott várják be a petesejtet. Még a peteérés napja is tökéletes a megtermékenyítésre, rá két nappal viszont már szinte felesleges próbálkozni, mert egy idő kell ahhoz, hogy a spermák beérjenek a petéhez és addigra a pete már nagy valószínűség szerint elindult onnan, nem várt tovább.

Egyébként még ovulációs mikroszkópot is lehet venne, azt mondják, hogy az is nagyon jó, nekem nem volt, így arról nem tudok nyilatkozni.

Mi a táplálkozásunkon nem változtattunk. Férfiaknál a dohányzás és az alkoholfogyasztás, illetve akár egy kisebb megfázás is sokat ronthat a spermiumok minőségén, de hónapok kellenek ahhoz, hogy ezek teljesen kiürüljenek, így ha ezen is gondolkodtok, akkor eleve hosszú távra kell tervezni a babaprojektet. Mi ilyesmivel nem foglalkoztunk, elvégre nem érhetünk steril körülmények között amiatt, mert babát szeretnénk. Ha dohányzol, akkor szoktasd magad a gondolathoz, hogy le kell rakni, az a legjobb, ha már most megpróbálod. És én elkezdtem szedni terhesvitamint már a próbálkozás idején, nem szedtem minden nap, csak minden másnap, harmadnap, mert a táplálkozásom minden volt, csak nem kielégítő, ezért próbáltam valamennyire helyrehozni a vitaminháztartásomat.

Sok sikert!

2008. aug. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Alegjobb ha elhagyjátok (ha van) cigi, szeszesitalt pedig a szexnapok környékén a párod is felejtse el.

Mindennap?-nos nem gáz, de jó lenne arra a pár napra korlátozni a mindennapos próbálkozást, amikor legvalószínűbb a peteérés, mert a spermák így csak egyre gyengülhetnek.

A lényeg, hogy a vasraktáraidat töltsd fel..(túladagolni nem szabad!) E-vitamin napi egy sokat segíthet..a peteérést pedig lh (ovulációs) teszttel tudod megbízhatóan figyelni, vagy ciklus.hu

2008. aug. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszike a hozáászólásokt és a tartalmas beszámolót nagyon thx megfogadjuk a tanácsokat...:D

Üdv

2008. aug. 21. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!