Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyire óvjam magam egy...

Mennyire óvjam magam egy lehetséges terhesség esetén?

Figyelt kérdés
Én peteéréstől a következő mensiig nem kávézom (már egyébként sem), nem iszom szénsavasat, nem szolizok, nem biciklizem, sőt még a körmöm sem lakkozom. Ez hülyeség? Túlzásba viszem? Ha a baba akarja úgyis megtapad?
2008. aug. 17. 15:30
 1/4 anonim ***** válasza:
71%

nem kkel ennyire vigyázni, még pé után nincs is kapcsolatban fizikailag veled...körömlakkozás amúgy sem árt, kávézni is lehet mértékkel(napi 1 csésze)...ilyenkor sok nő nem is tudja még magáról, hogy terhes

ne agódja ennyire...

2008. aug. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%
Igen , mindenképpen túlzásba viszed. Ha akarja úgyis megtapad úgy ahogy mondod. :) A dohányzás és a káros szenvedélyekre szokták tanácsolni, hogy előtte jó fél évvel le kell tenni hogy tisztuljon a szervezet, de másra nem kell ennyire figyelni.
2008. aug. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
71%

mikor elkezdtük tervezni én a dohányzásról nem tudtam teljesen leszokni (napi 3-4 szál), viszont a kávé megmaradt. mikor +-t teszteltem, attól a naptól viszont se a kávét, de a cigit nem kívántam, a mai napig sem :)


túlzásba vinni tényleg nem kell, mondjuk a szoli meg a napozás tényleg nem jó. nem cipelj nehezet, erre azért figyelj szerintem.

sok sikert!

15 hetes kismama

2008. aug. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A babának az első két hétben még nemigen tudsz ártani, ilyenkor még minden vagy semmi elve működik. Ha súlyos rendellenesség alakulna ki nála akkor megszakad a terhesség (többnyire úgy, hogy észre sem veszed), ha meg nem megy el a baba a sejtjei még teljes mértékben regenerálódnak. Ami viszont fontos, hogy a tervezett terhesség előtt legalább 1 hónappal kezdj folsavat, vagy valami magzatvédő vitamint szedni, hogy a záródási rendellenességeket megelőzd(pl.nyitottgerinc). A kávé kis mennyiségben nem árt, kevés szénsavas üdítőtől sem lesz különösebb baja a picinek. Ne aggódj ennyire, mert ha már ost ennyire idegeskedsz mindenen, akkor nem fogod boldogan várni a babát! Csak nyugi! Sok sikert a picihez!
2008. aug. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!