Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Merkformin, PCO, Inzulinrezisz...

Merkformin, PCO, Inzulinrezisztencica, kérdések?

Figyelt kérdés
Ha rendben a cukrom,inzulinrezisztenciám,akkor is írnának fel nekem metformin?Ti mennyit szedtetek?Receptre mennyibe kerül?Mikor estetetk teherbe?Próbáltammár sokféle trükköt de nem vált be.Nőgyógyász felírja nekem?Elküld vizsgálatokra?
2010. febr. 1. 21:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nagyon kevés nőgyógyász van aki felírja a metet. Keress egy jó belgyógyászt aki tudja mi is az a PCO mert nem sok van aki ismeri. Én is nagyon nehezen találtam dokit. Olvass utána pco-szindroma.hu-n. Pont tegnap váltotta ki a gyógyszert 476.- 1 doboz. Nekem napi 3x1-et kell szednem. Fél év után lettem spontán terhes. Ha van még kerdeséd szivesen válaszolok.

2010. febr. 2. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bocsi! kérdésed :-)
2010. febr. 2. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem igazán értem, hogy ha nincs baj a cukroddal akkor minek mercformin? Ezt 2. tipusú diabétesz gyógyszer, és szerintem nagy hülyeség akkor szedni ha nem ez a bajod, nem is fog használni. Úgy ahogy nekem a closti sem használt, nem ez volt a bajom, viszont 6 cm-es cisztám lett, de terhes nem lettem, pedig 2-3 peteérésem és tüszőrepedésem is volt. Nekem tényleg inzulinrezisztenciám van, szedtem a mercformint, 1 hónap után megszűnt az inzulinrezisztencia és terhes lettem. De nekem is csak napi 1 szemet kellett szednem, ja és az én orvosom endokrinulógus szülész nőgyógyász. Nem is igen hiszem, hogy nőgyógyász felírhatja, így is 5 ezer körül volt.

2010. febr. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ui: én azon az állásponton vagyok, hogy nem összevisza kell gyógyszert szedni hanem utánajárni hogy mi a probléma, amíg ez nincs meg addig nem is jön össze a baba, ha pedig igen akkor nehogy vetéléssel végződjön a dolog. Az én korábbi orvosom is mindenféle gyógyszerrel tömött, de nem használt, és azt mondta ha összejön a baba gyógyszeres támogatás kell hogy megmaradjon. Ez viszont nem volt igaz, miután az új doki kiderítette az inzulinrezisztenciát, és kezelte a terhesség gond nélkül zajlik, természetesen többszöri cukorterhelés, és meghatározott kalória, szénhidrát és meghatározott számú étkezés mellett, és nem volt szükség gyógyszeres támogatásra az orvos azt mondta nincs összefüggés a dolgok között, nincs rá szükség, hülyeség
2010. febr. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem is pco-t diagnosztizáltak decemberben, úgy hogy nincs se cukor, se inzulinproblémám, és pár pattanástól eltekintve egyéb pcos tünetem sem. Meforalt szedek, 2x egyet. A következő hónapban volt pé-m, nem voltak meg a ciszták! Sajnos a baba nem jött össze, de én már azt is nagy eredménynek tartom, hogy eltűntek a ciszták és 28 napra megjött!
2010. febr. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, nekem nőgyógyász (családtervezéssel foglalkozó klinikán) írta fel a Meforalt, 500Ft körül van 60 szem.

Ajánlom figyelmedbe a pcos.hu-t. Ott több, orvosok által publikált cikk taglalja, hogy pcos kezelésre ez az legújabb és legjobb módszer manapság.

2010. febr. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nekem sincs baj a cukrommal, a nődoki mégis felírta a metformint(Metfogamma850) napi 1 szemet(120szemes receptre 500Ft-ba került,recept nélkül 1200Ft)szeptemberben kezdtem,decemberben a ciszták elkezdtek szétválni, sajnos még nincs baba, és még a ciklusom se rendeződött.

M

2010. febr. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat lányok!Akkor keresek egy megfelelő orvost, nagyom vágyom már a babaára! Ha valaki még tud akkor írjon,minden érdekel:)
2010. febr. 2. 15:38

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!