Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A has mérete változik a nap...

A has mérete változik a nap folyamán annál aki valódi terhes és a várandóság első negyedében van?

Figyelt kérdés

A kérdést úgy értem, hogy a ki a 10-12 hét környékén van akkor, ha már egy picit látszik a hasa (ahhoz hasonlóan,mintha kicsit jobban fel lenne puffadva) akkor reggel felkelés után, mintha laposabb lenne, este pedig mintha kicsit nagyobb lenne.

Vagy ha már elkezdett nőni a pocakja akkor ilyen különbségek nincsenek azoknál akik valódi terhesek, csak azoknál akik mondjuk álterhesek?


2010. jan. 31. 11:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hipochonderekre gondolsz? Akik bebeszélik maguknak h terhesek?

Amúgy nem tudom hogy helyesen értelmezem-e a kérdésedet, de szerintem nem ingadozik a hasméret. Max ha eszel, akkor a gyomor ugye jobban kiugrik és ez látszódhat.

2010. jan. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem változhat akkor is a mérete. Én pl. akkoriban sokat puffadtam, és attól nagyobb lett. De ez a nem terhes időszakomra is érvényes volt, reggel mindig laposabb volt a hasam, mint este. Mondjuk ha vki már 10-12 hetes terhes, akkor ott már nincs annyira képzelt terhesség, illetve akkor már könnyen megállapítható, hogy terhes, vagy nem az ember, és nem a has méretéből.
2010. jan. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
nem hipohonderkre gondolok, hanem arra, akinek cisztától (vagy mástól) vannak terhes tüneteik. Esetleg álterhesek (mert szeretnének nagyon babát), és ez miatt van hasfeszülésük. (kb úgy, mint mielőtt megjön, vagy, mint amikor a terhessége elején van). Tehát attól nö meg estére egy picit a pocakjuk, mert vannak a fentiek, vagy azoknak is változik egy napon belül akik valóban várandósok?
2010. jan. 31. 11:28
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
De akik terhes tüneteket produkálnak, mert annyira szeretnének babát, azok a terhesség kezdeti szakaszában vannak 4-5-6- hét felé, nem 10-12 hétnél. Akkor már egyértelműen kimutatható ultrahanggal, és kész. És aki már annyi idősnek gondolja magát, az gondolom volt már orvosnál, és kiderült. Szóval nem igazán értem. Te most a has változásából akarod megtudni, hogy ciszta, képzelt terhesség, vagy valódi terhesség áll fenn? Mért nem mész dokihoz? Az emberek nagyon különbözőek, nem lehet következtetéseket levonni abból, hogy kinek hogy változott napközben a hasa.
2010. jan. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
2-3 hónapos terhességet egy teszttel és/vagy orvosi vizsgálattal egyértelműen el lehet dönteni. A has még nem igazán nő ilyen korán. Valamennyi puffadás lehet, de ennek megítélése is egyén függő, illetve függhet testalkattól, túlsúlytól stb.
2010. jan. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

A jövő héten megyek orvoshoz. Régebben volt már cisztától terhes tünetem (orvos által igazolt ciszta), szépen a második menstruációval elmúlt, és a tünetek is elmúltak.

Most megvolt a második menstruáció, (ami sajnos megint nem volt "rendes")de a tünetek maradtak. Úgyhogy most kénytelen vagyok elmenni orvoshoz. Mielőtt megkérdeznétek azért nem voltam még, mert az elején nem csinálnak semmit, hanem azt mondják, hogy várni kell és talán elmúlik magától, ha meg nem majd akkor csinálnak valamit. Most az első várjunk még szakaszt kihagytam.

Csak kiváncsi voltam, hogy van-e ilyen különbség az igazi és a nem igazi tünetek között. mert az utóbbi napokban ezt tapasztalom.

2010. jan. 31. 11:41
 7/13 A kérdező kommentje:
Tesztet természetesen csináltam, a hetedik héten, amikor már tutira mutatnia kell, és negatív lett.
2010. jan. 31. 11:43
 8/13 anonim ***** válasza:
És amikor korábban előfordult ez, akkor is csináltál tesztet? Vagy csak a mostani esetnél?
2010. jan. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
igen csináltam és akkor is negatív lett.
2010. jan. 31. 12:12
 10/13 anonim ***** válasza:

Annyit mondhatok, hogy terhesként is puffadtabb volt a hasam estére, mint reggel volt.


Ha a teszted negatív, akkor nem vagy terhes.

2010. jan. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!