Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Érdemes spermavizsgálatra menni?

Érdemes spermavizsgálatra menni?

Figyelt kérdés

Két vetélés után nálam nem találtak semmit. Az egyik orvos nem küld, mivel ha már van egy egészséges gyerekünk a férjemnél biztos nincs semmi. Sőt még a magánorvosom sem küldött ilyen vizsgálatra. Viszont most egy harmadik doki azt mondta nézzük meg.

Ti voltatok ilyen helyzetben?


2010. jan. 30. 07:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem attól, hogy a férjednek van már egy gyereke, attól még érdemes spermavizsgálatra menni.

Sőt, ha megcsináltassátok és minden rendben, akkor legalább tudjátok, hogy máshol keressétek az okot. Ha pedig nála van a gubanc, akkor gyógyszeres kezeléssel lehet segíteni.


A férjemnek is a napokban lesz spermavizsgálata, mert nem jön a baba. Kicsit félek az eredményektől, mert heresérve volt, amivel megműtötték.


Remélem hamar összejön nektek is a baba :)

Sok sikert!

2010. jan. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Attól, hogy már van gyereketek, még lehet valami gubanc. Akár egy fertőzés miatt is. Bár nem gondolom, hogy a spermával lehet bármi is, ha a megtermékenyülés megtörtént, csak sajnos nem maradt meg a baba. De azért nem árt ha a férjedet is megvizsgálják. Egy barátnőm van hasonló helyzetben, csak neki a beültetés nem sikerült. Megtapadt a bébi, de a szervezete pár hét után mégis kilökte. Kiderült, hogy inzulin rezistens és ez miatt. Most diétáznia kell és valami bogyókat is szed. Érdemes ezt a vizsgálatot kérni. Vagyis követelni, mert nem nagyon szokták megcsinálni, mivel drága. Viszont a barátnőmet is sok mindentől megkímélhették volna, ha már az elején elvégzik a vizsgálatot. Én ugyan nem vagyok orvos, de szerintem inkább nálad lehet a bibi, ha a szervezeted nem fogadja be a kicsit. Ez a harmadik orvos szerintem vizsgáltasson ki téged is még egyszer.
2010. jan. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem 4 vetélésem volt. Aférjemet is kivizsgálták, meg engem is, de semmit nem találtak. Legalábbis szerintük. Az kiderült, hogy lisztérzékeny vagyok, de a dokik szerint ez nem lehet oka a vetéléseknek. Ezzel szemben a szakirodalomban azt lehet olvasni, hogy a lisztérzékenység velejrója lehet a korai vetélés. Tehát elkezdtem betartani a gluténmentes diétát, és lám az 5. baba 8 hetes éppen :) Szóval ha ezt nem nézték, járj ennek is utána.mivel a lisztérzékenyek szervezete nem tudja felszívni a vitaminokat, tápanyagokat, ami elengethetetlen egy terhesség kihordásához. Sok sikert!
2010. jan. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A gluténmentes diéta miből áll? Csak kenyérfélét nem szabad enni? Bár nekem nem hiszem hogy ez van, mert akkor a kisfiam sem lenne.
2010. jan. 30. 13:50
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem csak kenyérfélét nem szabad enni, hanem nagyon sok mindent. Pl. nagyon sok mindenben van búzakeményítő. Ezt nagyon sok idő lenne részletesen leírni. Viszont annyit tudni kell, hogy a lisztérzékenység kialakulhat felnőtt korban is.
2010. jan. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És nálad volt valami tünete, vagy csak vérvétellel derült ki?
2010. jan. 31. 07:28
 7/7 anonim ***** válasza:
A barátnőmnek is volt egy vetélése és később kiderült, hogy ő is lisztérzékeny.
2010. febr. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!