Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Endometriózissal mekkora az...

Endometriózissal mekkora az esélyem, hogy inszeminációval teherbe esem?

Figyelt kérdés
Úgy beszéltük meg az orvosommal, hogy -kérésemre- csinál egy inszemet, és ha nem sikerül, elkezd endoval kezelni, majd ha annak vége, megint inszem.
2010. jan. 29. 21:46
 1/2 anonim ***** válasza:

A kérdésedre nem tudok konkrét választ adni, csak a saját példámat szeretném elmesélni Neked.

Az én akkori orvosom is el akarta kezdeni a fél évig tartó hormonkezelést, hogy ne jöjjön meg, mert ugye ez lenne a lényege az endo kezelésének. Én nem igazán akartam ezt, elmentem egy meddőségi központba, ahol azt mondták, hogy inkább próbáljuk meg terhességgel létrehozni a menses kimaradását :) 3 programot csináltunk végig, de azt mondták ha a 3. sem sikerül, akkor (más miatt is) egy elég komoly műtétet kell végrehajtani rajtam. Nem sikerültek a lombikok, de azt a műtétet meg még jobban nem akartam, mert ha elszúrják, akkor soha nem lehetett volna gyerekem. Időközben megismertem egy természetgyógyászt, akihez jártam kezelésre, és a lombikok után mindenféle műtét meg hormonok nélkül természetes úton lett babám, amire elvileg semmi esélyem sem volt!

Ezzel csak azt szeretném mondani, hogy nekem látod 3 lombikot is kivártak, nem kezdték el az endo kezelését, magyarán láttak esélyt endo mellett is!

Viszont van egy ismerősöm, akinél megcsinálták a hormonkezelést az endora, azt mondja teljesen hazavágta a hormonrendszerét, pajzsmirigy problémái lettek, és nagyon megbánta az egészet.

Nem tudom, másnál lehet hogy nem volt probléma és kigyógyult belőle, én örülök, hogy nem mentem bele és hogy találtam más megoldást.

Jól tetted, hogy kiharcoltad az inszemet, nagyon sok sikert kívánok hozzá!!!

2010. febr. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
amikor én a terhespatológián voltam volt ott egy csaj 39 hetes terhesen szintén endometriózissal- mindenki szidta az orvosát mert egy tapló volt viszont nagytudású és ő azt mondta hogy ne szidjuk mert neki ő csinált gyereket:) szóval annyit tudok hogy lehet...
2010. febr. 14. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!