Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Megnéznétek a vérképemet?

Megnéznétek a vérképemet?

Figyelt kérdés

Vvt süllyedési sebesség: 17 (1-10)

Haemoglobin: 100 (120-160)

Haematokrit: 0.32 (0.36-0.46)

MCV: 73.60 (83-103)

MCH: 22.90 (27-34)

MCHC: 312 (320-360)

RDW: 17.80 (11.6-14.8)

Thrombocyta: 527 (150-400)

Vas: 2.8 (8.8-27.5)


Lehetséges,hogy ez miatt nem jön a baba?



2014. nov. 21. 14:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Vérszegény vagy,nem is kicsit + még gyulladás is van a szervezetedben.A vérszegénység nem tudom mennyire számít a teherbeesésnél,de a gyulladás az gátolhatja.Csak vérképet néztek?
2014. nov. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom megmondani hogy emiatt nem akar összejönni nektek a baba de az látszik hogy vérszegény vagy és vashiányod van de nagyon.
2014. nov. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Meglehetősen vérszegény vagy, minden laborértéked erre utal (Hgb-től az RDW sorig). Folsavat már most kezdj szedni, vagy ha szeded, emelj rajta, mert annak a jele is lehet a magas RDW szint, hogy folsavhiányod van.


A vas is rettentő alacsony, ezeket rendezni kell mindenképp teherbeesés előtt!!!


A süllyedésed emelkedett, beteg voltál, amikor készült a dolod? Nem volt műtéted ez előtt a labor előtt véletlenül? A thrombocytaszámod is nagyon magas, a fokozott véralvadási készség miatt ez is rendezendő teherbeesés előtt.

2014. nov. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Vagy ha műtéted nem volt, colitis? Valamilyen gyulladásos bélbetegség? Krónikus betegség, bármi?
2014. nov. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Kedves első! nem csak vért vettek,hanem vizeletet is néztek,de azzal nem volt probléma. Csak a csillagosakat írtam ide le nektek.

Többiek: Nem voltam már nagyon-nagyon régóta beteg. Ez volt életemben a legelső labor, így 23évesen és soha nem is műtöttek. (HÁLA ISTENNEK IDÁIG NEM KELLETT)

Nem tudom mennyire befolyásolja ez az eredményt,de pont meg is volt mikor vették a vért.

2014. nov. 21. 14:27
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem, nem befolyásolja, de mindenképpen járjatok utána, mert a THR szám nem túl jó, nem volna jó, ha alvadási problémákhoz vezetne.
2014. nov. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is vérszegény vagyok! Annyira hogy még vért sem adhattam soha! 2. babámat várom! :) Nyugi!
2014. nov. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A thrombocytaszám emelkedését okozhatja a vashiány is.

Mindenképpen kezelni kellene a vashiányod, menj vele orvoshoz. Hogy ettől van-e, hogy még nem jött össze a baba, az nem biztos.

2014. nov. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

sok-sok csokit egyél, lehetőleg étcsokit, jót tesz a vérnek. komolyan! a vörösbor is jótékony hatással van. és ráadásul ez a kettő, a csoki és a vörösbor még örömöt és boldogságot is okoz, meg finom is :)

vasat természetes forrásból próbálj pótolni főként, mákot, májat fogyassz többet, pl.


a gyermek fogantatása elég KOMPLEX, szóval nem csak testi egészség, hanem lelki kiegyensúlyozottság is egyszerre.


amúgy huszonéves korom elején tipikusan rossz evő voltam, hogy nehogy hízzak, meg amúgy is minden fontosabb volt a kajálásnál, nekem is rossz volt a vérképem. ma már inkább úgy vagyok, jól érezzem magam (és nem vagyok dagi se) :) és eszek rendesen, és tök jó a vérképem, mint a nagykönyvben. szóval próbálj meg rendesen, változatosan és eleget enni főleg! :)


23 évesen pikk-pakk összejön a gyerek, én a helyedben nem aggódnék :)

2014. nov. 22. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!

Azóta voltam az eredményemmel a háziorvosomnál és írt fel 4 hónapra elegendő gyógyszert, majd ha ezek elfogynak vissza kell mennem és elküld megint vérvételre.

2014. nov. 25. 06:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!