Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Megnő az esély a teherbeesésre...

Megnő az esély a teherbeesésre, ha 1 hónapig szedek fogigátlót?

Figyelt kérdés

Majdnem 2 éve próbálkozunk, vizsgálatok oké, mindenféle "csodaszert" kipróbáltunk nem sok sikerrel. Lombikbébi előtt is fogigátlót szedetnek, mert utána sokkal több pete szabadul ki. És kicsit legalább a hormonháztartásomat is megbolygatná, nem csak a megszokott "mederben" folyna. Már nagyon vágyom egy kisbabára, és tehetetlen vagyok. A fogigátlós módszer már az utolsó reményeim közt szerepel, többet már nem tudok tenni. Max. az inszemináció marad még hátra.

Segítsetek!


2008. aug. 14. 06:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ezen mér én is elgondolkoztam. Azt olvastam valahol, már nem tudom hol, hogy a fog. gátló után megnő a teherbeesés esélye. Én sokáig szedtem a fog. gátlót és mikor abbahagytam, rögtön terhes is lettem. Most hiába próbálkozunk, nem sikerül már 10 hónapja. Viszont valakinek meg teljesen felborul a hormonháztartása a tabi miatt és nem jön meg neki hónapokig. Szóval már én sem tudom, hogy mi a helyzet.
2008. aug. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, most adtál egy kis erőt ezzel:)

Most már biztos meg fogom ezt próbálni.

Ugyanis pont ott tartok, hogy a változatosság kedvéért megint kezd megjönni a menszeszem:(((

Úgyhogy el kezdem szedni.

Ha felborítja a hormonháztartásomat, hát borítsa, bár nagyon szerintem nem tudja. Bármit csináltam (fogyókúra, tisztítókúra, kemény edzések..stb..), akkor is rendre 28 napra megbetegedtem fogigátló nélkül. Lehet, hogy az kell, hogy egy kicsit felborítsa. Ha így sem jön össze, legalább ezt is tudom. De ahoz hogy ezt tudjam, meg kell hogy próbáljam.

pussz :)

2008. aug. 14. 07:44
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben nem próbálnám ki. Épp amiatt, mert ez nagy eséllyel tényleg fel fogja borítani és még rosszabb lesz. Ahogy írod, eddig 28 napra rendszeresen megjött a mensid, tehát legalább szabályos a ciklusod, ami teherbeesés szempontjából aranyat ér!

Egy havi fogamzásgátló szedéssel viszont nagy eséllyel nagyon belepiszkálsz mindebbe, ráadásul ha abbahagyod, akkor a tested egyáltalán nem fogja tudni, hogy most mi is történik. (Nekem egyébként semmi bajom a hormonháztartásommal, ennek ellenére ahányszor elkezdtem hormonális fogamzásgátlót szedni mindig felborította a szervezetemet, pattanásaim lettek, hőhullámaim voltak, stb.) Arról ne is beszéljünk, hogy egy havi fogamzásgátlással nem valószínű, hogy olyan hatalmas változást érsz el a peteérés tekintetében. Elméletileg fogamzásgátló után azért jöhet könnyebben össze a megtermékenyülés, mert a szervezet sokáig le volt fojtva, akkor felszabadulnak a petefészkeid és egyszerre akár több petét is megérlelhetnek. Úgyhogy az ikerterhességre is van esély. Gyakorlatban meg erre én azért nem vennék mérget, mert én pélául hosszabb ideig használtam hormonális fogamzásgátlást (hüvelygyűrűt), a méhnyálkahártyám sem volt elvékonyodva, mégis hét hónapig próbálkoztunk és többen vannak így ezzel, mint azok, akiknek foggátló után egyből összejön a baba.

A te esetedben meg ráadásul az egész alapelv nem érvényesülne, hiszen messziről sem lenne elfojtva a petefészked hosszabb időre...

Gondold át ezt még egyszer.

2008. aug. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Na most már aztán nem tudom mit is csináljak:(

Igen, mindkét válaszolónak teljesen igaza van, de akkor mi legyen az arany középút???!

2008. aug. 14. 11:25
 5/8 anonim ***** válasza:
A 2. válaszoló vagyok. Tudod mi legyen a megoldás? Kérdezd meg erről az orvost, akihez jársz, gondolom ő vizsgálgatott eddig is téged és ő ismeri a "betegtörténetedet". Ha ő javasolja, akkor mehet, hallgass rá.
2008. aug. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ugyanezen gondolkodtam en is!


Eloszor is kerdezd meg a dokidat,o majd kifejti a velemenyet, hisz mi nem vagyunk orvosok. De az teny, hogy a fogamzasgatlo ugye meggatolja (elvileg) a peteerest, tehat mikor abbahagyja a szedeset az ember, akkor hirtelen akar egyszerre tobb pete is eresnek indul, hisz nincs ami meggatolja oket, ezert van az, hogy gyogyszer mellett/utan nagyobb az esely ikerterhessegre (ugye azert mert tobb pete erik meg). Termeszetesen ez csak a kozvetlenul az abbahagyas utani idoszakra vonatkozik. Utana "elfogyhatnak" a petek, ezert par honappal az abbahagyas utan nehezebbe valik a teherbeeses, mint kozvetlenul utana. Ha beleolvasol Dr. Radvanyi Krisztina szulesz-nogyogyasz blogjaba a noklapjacafe.hu-n a szakertok kozott, pont o is ugyanezt magyarazza el. Ezert hulyeseg varni az akciozassal 3-6honapot gygyszer abbahagyasa utan, hisz pont kozvetlenul utana jonne konnyen a bebi, de ha var az ember, mar nehezebb picivel (de csak egy ideig nyilvan). Olvass utana!

2008. aug. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az utsó válaszolónak üzenem: Kerestem ezen az oldalon azt a blogot, de sajna nem találom, pedig elolvasnám.

Megadnád még egyszer nekem pontosan a helyet? Köszönöm:)

2008. aug. 14. 16:53
 8/8 A kérdező kommentje:

Ok, megtaláltam, elolvastam, nagyon érdekes.....

Köszike! :)

2008. aug. 14. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!