Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Valoban szukseges egy atjarhat...

Valoban szukseges egy atjarhatosagi?

Figyelt kérdés

Masodik gyermekunket tervezzuk, az elso mar lassan 2 eves es nagyon gyorsan osszejott. Termeszetes szulesem volt, azota nem volt sem felfazas, sem betegseg,ami indokolna a petevezetek elzarodasat. A masodikkal mar lassan 10 honapja probalkozunk. Ovu tesztekkel mertem be a peteerest, volt 3 clostis honapom, amikor UH-n kovettuk vegig a peteerest es az esetek tobbsegeben sikerult is egyutt lennunk a kritikus napokon megsem sikerul. A nogyogyaszom szerint meg kellene csinalni egy atjarhatosagit. Egy kicsit tartok tole, mert olyan termeszetellenesnek tunik es sokaktol hallottam, hogy fajdalmas beavatkozas. A kerdesem viszont az, hogy valoban szukseges, ha minden rendben volt az elso babanal?

Van valakinek tapasztalata? Volt mar koztetek olyan, hogy elso babanal minden rendben volt es kellett az atjarhatosagi?


2008. aug. 12. 09:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Nekünk is van egy 3 éves kislányunk. A tesóbabával probálkozunk már 14 hónapja, de eddig sajnos elkerült minket a gólya. Nekem volt februárban egy röntgesen hsg-m. Azt kell, hogy mondja nem fájt. Én sem akartam, hisz nem láttam indokoltnak, mert már van egy gyerekünk, de az orvosom ragszkodott hozzá, mert császárral szültem. A hsg-n minden rendben volt, mindkét petevezetőm szépen átjárható. Ezt legalább kizártuk. De nekünk már volt több vizsgálat is. Az én véleményem az, hogy nem érdemes sokáig várni, érdemes minnél előbb elkezdeni a vizsgálódást.

Sok sikert kívánok. Ha van vmi kérdésed a hsg-vel kapcsolatban, ha tudok szivesen segítek

2008. aug. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

SZia.Én eddig kétszer voltam terhes 3 gyerekkel,mind3at elveszítettem.3 éve próbálkozunk a párom nemzett 3 fiú gyermeket,mind3an makkegészségesek,elsőre összejött nekik.Az előző két dokim azt mondta,hogy nem kell aggódni majd össze fog jönni,eddig kb.100 ezer forint értékben költöttünk az általuk "ajánlott" kezelésekre.Elég volt.Egyik sem ajánlotta fel,hogy ilyen vizsgálatokat csináljunk,csak szedjem ezt 20 ezerért,vérkép 14 ezerért,stb...MOst hogy elköltöztünk Pestre,irány a meddőségi centrum,nem egy új orvos.

A válaszom:Minden beavatkozás kellemetlen,de túl lehet élni.Én megcsináltatnám,hogy megnyugodjak,még ha fáj is.Ha idegesít,mert lehet hogy már nagyon rávagytok görcsölve,akkor pihenni menjetek el,felejtsétek el egy kicsit a gyerek kérdést,és spontán összejön.2 év nagyon hosszú idő az első babád óta,a felfázás nem mindig ad magáról jeleket és csinálhat komoly gubancot.Sztem csináltasd meg,és megnyugszol.Sok sikert.Egy öreg róka

2008. aug. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia "öreg Róka"

Én az első válaszoló vagyok.

Neked mért nem volt ilyen átjárhatóságid?? Ez szerintem alap lenne. Bár nekem is majdnem egy év után csinálták meg. De tényleg jobb túl lenni rajta, legalább ezt kizártuk. Én is gondolkozom a meddőségin. Én is már rengeteg pénzt hagytam ott és még mindig nem lettem terhes. De nem adom fel igenis lesz még babánk. Te se add fel!!! Bízz benne. SZORÍTOK.

2008. aug. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!