Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A 24 hetes cukorterheléses...

A 24 hetes cukorterheléses vizsgálatnál elsőre 5,1 lett az érték (a vérvételes papíron), utána itattak velem cukros vizet, rá 2 órára 2,6 lett. Az orvosom meghökkent, hogy vajon mitől lehet ilyen alacsony az érték. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Hozzátartozik a dologhoz, hogy mire a 2. vérvételre odaértem, 11 óra lett, borzasztóan éhes voltam már, és az alatt a 2 óra alatt folyamatosan rohantam. Meg már 3 napja nem mertem cukrosat enni, mert azt hittem, majd magas lesz az értékem (pékség mellett dolgozom...:)) Az is baj, ha ilyen alacsony az érték?
2010. jan. 19. 15:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Így az eredményed nem valós. A vizsgálat előtti napokban normálisan kell étkezni, előtte 10 órával viszont semmit (se inni se enni, na ezt én se tartottam be, mert vizet ittam)a két óra alatt meg nem hogy rohangálni, de járkálni sem szabad, egy helyben kell ülni.

De a dokidnak ezt tudnia kéne... khm.

Ahhoz, hogy normális eredményed legyen, újra kéne csinálni az egészet, de majd a dokid megmondja, h mi legyen...

2010. jan. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szóval a két érvétel között több idő telt el, mint két óra? Akkor nem csoda.


Előzővel teljesen egyetértek.

2010. jan. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%

Szia!

A két vérvétel között nem szabad mászkálni.

A másik, hogy ha vérvétel előtt másképp étkezel, mint általában, akkor hamis eredményt kaphatsz. A terhességi diab árt a babának, ezért kell kiderülnie minél hamarabb. Ha nem derül ki, mert előtte máshogy eszel, akkor túl fogod terhelni a baba hasnyálmirigyét. Nem leheetsz ennyire önző...

2010. jan. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A két vérvétel között pontosan 2 óra telt el. 9-kor vették le az elsőt, 11-kor a második eredményt. Sajnos aznap nem tudtam megoldani, hogy ne dolgozzak, így be kellett mennem a munkahelyemre, majd utána vissza a kórházba. Csak sietve ment a dolog.
2010. jan. 20. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!