Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A HCG szint csak akkor mérhető...

A HCG szint csak akkor mérhető, akkor lesz a teszt pozitív, ha a termelt HCG mennyisége elért egy értéket. Ez tényleg igaz?

Figyelt kérdés

Most találtam a babaneten.

"A HCG szint csak akkor mérhető, akkor lesz a teszt pozitív, ha a termelt HCG mennyisége elért egy értéket. Ez a jelenlegi teszteknél kb 25 IU (nemzetközi egység)-nél van, ami a fogamzást követő 10-12. napnál következik be. Ha a terhesség elhal, a HCG szint csökkenni kezd, és a hormon kiürül. Egy darabig még mérhető (pl. terhesség megszakítás után két-három hétig), majd a mérhető szint alá csökken. Eleve kóros terhességnél a szint lassabban emelkedik és később lesz kimutatható, alacsonyabb csúcsot ér el ezért hamarabb lesz mérhetetlen. Ugyanez a helyzet a méhen kívüli terhességnél is."


Nekem még nem mutatta ki...


2008. aug. 7. 23:40
 1/4 A kérdező kommentje:
Vagyis nyilván igaz, nem is erre gondoltam, hanem arra, hogy akkor baj-e, hogy elmaradt után 3 nappal nem mutat semmit a teszt?
2008. aug. 7. 23:47
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Előfordul hogy nem pont közép időbe volt a megtermékenyítés így az is előfurdalhat hogy csak jó pár nap múlva mutatja ki a teszt.Nekem elmaradt mensi után 4 nappal negatív volt és 2 nap múlva újat csináltam és akkor lett pozitív.

2008. aug. 8. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem még el sem maradt a menszi mikor már pozitív lett a teszt,szóval ez alkat függő is.
2008. aug. 8. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az előttem lévők válaszoltak, én csak annyit fűzök hozzá, hogy a gyógyszertári teszt a legjobb, az a 3 napos terhességet is mutatja, elvileg...
2008. aug. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!