Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyivel a babaprojekt előtt...

Mennyivel a babaprojekt előtt kezdtetek el készülődni? és mivel?

Figyelt kérdés

úgy értem:

szakirodalom kiolvasása

tabletta abbahagyása

orvosi vizsgálat


tehát mi előzte meg és mennyivel


érdemes pl. már most figyelni a ciklusomat, hogy mikor már élesben megy, szakértő legyek :)


olyan fél év múlva tervezzük a babát, de lehet, hogy több.


2010. jan. 15. 10:40
 1/8 anonim ***** válasza:
65%

szia


mindenképpen jó ötletnek tartom, hogy figyeld a ciklusod, mert mire babát szeretnél, már nagyobb eséllyel fogod tudni mikor van peteérésed stb.

érdemes előtte elmenni rákszűrésre és általános nőgyógyászati vizsgálatra, ez baba előtt 1 hónappal is elég szerintem. a gyógyszer abbahagyása után még 3 hónapot szoktak mondani, hogy védekezni kell és utána indulhat az együttlét élesben, tehát ezt kalkuláld bele. érdemes elkezdeni folsavat, vagy akár terhesvitamint is szedni a babaprojekt előtt min 1 hónappal.

érdemes cickafark teát inni peteérésig, majd peteéréstől palástfű teát. a palástfű segíti a baba beágyazódását. cickafarkot tilos terhesség alatt inni, ezért is kell csak peteérésig inni.

2010. jan. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
ja és persze egészségesebb étkezés, sok folyadék ivása, no cigaretta, sok gyümölcs zöldség, párod is odafigyelhet az étkezésre és ne dohányozzon.
2010. jan. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%

Tablettát már évek óta nem szedtem, másképp védekeztünk.


Kb egy évvel előtt elkezdtem vezetni a ciklusaim hosszát a ciklus.hu-n. Addig csak nagyjából tudtam, hogy kb mikor kellene megjönnie.


Esküvő előtt fél évvel kezdtem babás szakirodalmat olvasni, neten is meg papíralapon is. Az egyik legjobb, amit ajnlok, az Czeizel Endre: Születésünk titkai. Mindent leír, ami a fogantatással, az egészsége babával és a fejlődési rendellenességek létrejöttével kapcsolatos.


Esküvő előtt 2 hónappal elkezdtem szedni az Elevitet.


Átfogó orvosi vizsgálat nem volt, kivéve az éves rákszűrést és hüvelyi vizsgálatot, amit szintén esküvő előtt ejtettem meg.


Esküvő után ráálltunk a babaprojektre, +hőmérőztem is, hogy tudjam, mik az esélyes napok. Három hónap múlva eredménye is lett. Ma már 27 hetesek vagyunk.

2010. jan. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

már korábban is olvastam, sokan írták a cickafarkfű teát. eddig nem nagyon vettem észre, hogy lenne bármi jelentősége. de most te is írtad, lehet, hogy van benne valami. a gyógynövényeknek sokszor meglepő hatásuk van.

köszönöm, ha eljön az ideje, én is kipróbálom

2010. jan. 15. 11:06
 5/8 anonim ***** válasza:
47%
A cickatea mindenféle női bajra jó, akkor is, ha épp nem akarsz babát. Ráadásul jó az íze. :-) Én is ittam (3. vagyok) a ciklus első felében. Nem vagyok már mai csirke, 33 múltam, gondoltam, megtámogatom vele kicsit a testemet, a hormonrendszeremet.
2010. jan. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Fél évvel előtte abbahagytam a fogamzásgátlót.Egy hónappal előtte elkezdtem szedni a kismamavitamint.Aznap, amikor először nem védekeztünk, megfogant a kisfiam, aki azóta négy hónapos.Nem akartam elhinni, hogy azonnal sikerült.

2010. jan. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne figyeld a ciklusod és ne taáz, ne bogyózz és ne görcsölj rá már rögtön előre, mert ez egyenes út a sikertelenségehez!


1. Menj el rákszűrésre! A bababprojekt elkezdése előtti hónapban.

2. Kezdj el folsavat szedni! Nem kellenek kombi vitaminok, mindenféle biz.b.sz, mert csak hízni fogsz tőle

3. A ciklusod 10. és 24. napja között legyetek majd együtt a pároddal 2naponta!


Minden ami ezen felül van, az jelen pillanatban mind-mind a baba ellen hat (az már eleve, hogy figyelgeted magad stb). Majd ha nem sikerült fél éve akkor elkezdhetsz gondolkozni azon hogy...

2010. jan. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm. tulajdonképpen teljesen igazad van. fiatal vagyok még. optimistán kell hozzáállni a dolgokhoz. sikerülni fog és kész.
2010. jan. 19. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!